იუნესკოს ახალგაზრდა პროფესიონალების პროგრამა
ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას UNESCO-ს მიერ გამოცხადებული 2018 წლის ახალგაზრდა პროფესიონალების პროგრამის შესახებ (Young Professional Programme).
აღნიშნული პროგრამის მიზანია პროფესიონალი ახალგაზრდების ჩართვა იუნესკოს საქმიანობაში ორგანიზაციის სათაო ოფისში ან მის რეგიონალურ ბიუროებში მსოფლიოს მასშტაბით.
ორგანიზაციის ადამიანური რესურსების მართვის ბიუროს წესების თანახმად, ქვეყანას აქვს უფლება წარადგინოს მაქსიმუმ 15 კანდიდატი 2018 წლის 27 ივლისამდე.  2018 წლის 31 დეკემბრისთვის კანდიდატები უნდა იყვნენ არაუმეტეს 32 წლის, სრულყოფილად ფლობდნენ ინგლისურ ან ფრანგულ ენებს და ჰქონდეთ მინიმუმ მაგისტრის დიპლომი.
პროგრამაში მონაწილეობის მსურველებმა განაცხადი უნდა წარადგინონ ელექტრონულად, ელ-ფოსტაზე: unesco@mfa.gov.ge 2018 წლის 29 ივნისამდე შემდეგი დოკუმენტაცია :
• CV - ქართულ და ინგლისურ ენაზე;
• სამოტივაციო წერილი - ინგლისურ ან ფრანგულ ენაზე (წერილი უნდა შეიცავდეს მაქსიმუმ 500 სიტყვას და ასახავდეს აპლიკანტის ხედვას ორგანიზაციაში მის როლთან მიმართებაში - როგორ ხედავს ის საკუთარ თავს ორგანიზაციის სისტემაში და რა წვლილის შეტანა შეუძლია მის ცოდნას, გამოცდილებას და მისწრაფებას ორგანიზაციის მანდატით გათვალისწინებულ საქმიანობაში).
იუნესკოს სათაო ოფისს კანდიდატურებს წარუდგენს საქართველოს იუნესკოს საქმეთა ეროვნული კომისია. კონკურსის შესახებ დეტალური ინფორმაცია ხელმისაწვდომია   იუნესკოს ეროვნული კომისიის ვებგვერდზე, იხილეთ ბმული.

UNESCO - The Young Professionals Programme (YPP) 2018
SRNSFG disseminates information about the UNESCO Young Professionals Programme (YPP) 2018. The aim of the programme is to engage professional youth in UNESCO activities at the headquarters or regional bureaus of the organization worldwide.
According to the rules of the Human Resource Management Bureau, the country has the right to nominate maximum 15 candidates until 27 July 2018.   Candidates must have no more than 32 years old, speak English or French languages on an advanced level and hold minimum MA degree.
To participate in the programme, applicants should send the following documentation electronically to the e-mail address: unesco@mfa.gov.ge until June 29, 2018:
• CV- in Georgian and English;
• Motivation letter – in English or French (maximum 500 words describing the vision of the applicant with regards to his/her role and contribution to the organization).
Georgian National Commission for UNESCO will present the nominated candidates to the UNESCO head office and the final selection will be based on online interviews with the applicants.