საერთაშორისო კონფერენცია - ,,ევროკავშირის კვლევა და ინოვაცია ჩვენს ყოველდღიურ ცხოვრებაში“
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას საერთაშორისო კონფერენციის შესახებ - ,,ევროკავშირის კვლევა და ინოვაცია ჩვენს ყოველდღიურ ცხოვრებაში“.
კონფერენცია ეხება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებულ პროექტებს და, ამავდროულად, არის შესაძლებლობა ევროკავშირის ინსტიტუტების, კვლევითი დაწესებულებების, უნივერსიტეტების წარმომადგენლებისა და სხვა დაინტერესებულ პირებისთვის, გაუზიარონ ერთმანეთს გამოცდილება და ახალი იდეები.
კონფერენციის ორგანიზატორები არიან: ევროპარლამენტის პრეზიდენტი ანტონიო ტაიანი და ევროკომისიის წევრი კარლოს მოედაში.
კონფერენცია ფოკუსირებულია შემდეგ თემებზე: ჯანმრთელობა, გარემოს დაცვა, საზოგადოების დაცვა და უსაფრთხოება და ინოვაციების დანერგვა საზოგადოებაში.
კონფერენცია გაიმართება ევროპარლამენტში, ბრიუსელში, 2018 წლის 27 ნოემბერს 14:00 – 18:45. რეგისტრაციისთვის, გთხოვთ, ეწვიოთ ევროპარლამენტის ვებსაიტს. რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 2018 წლის 13 ნოემბერი, იხ. ბმული

,,EU Research and Innovation in Our Daily Life”
Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia disseminates information about the High-level international conference,, EU Research and Innovation in Our Daily Life” which is a showcase EU funded projects as well as present an opportunity for policy-makers to exchange ideas with different stakeholders, citizens, representatives from EU institutions, member states, universities and research centers.
The conference will be jointly presented by the President of the European Parliament - Antonio Tajani and Commissioner for Research, Science and Innovation Carlos Moedas.  Speakers will discuss a variety of compelling topics such as health, sustainable environment, safe and secure society, and putting innovation on the market.
The conference will take place in the European Parliament, Brussels on 27 November from 14:00 to 18:45. For the registration, please visit the European Parliament Website deadline to register for this event is 13th November 2018.