გამოცხადდა კონკურსი ფონდისა და იულიხის კვლევითი ცენტრის ერთობლივი კვლევით-საგანმანათლებლო პროგრამა მაგისტრანტებისა და დოქტორანტებისთვის!
საპროექტო განაცხადი ტიპი
ინდივიდუალური
კონკურსში მონაწილეობა და გრანტის მიღება შეუძლია საგრანტო კონკურსის გამოცხადების დღისათვის 30 წლამდე ასაკის მაგისტრანტებსა და დოქტორანტებს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან, საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტიდან ან საქართველოს სხვა უნივერსიტეტიდან (ცენტრთან ურთიერთშეთანხმებით);
იულიხის ცენტრისა და ფონდის მიერ დაფინანსდება არაუმეტეს 3 მაგისტრანტისა და არაუმეტეს 3 დოქტორანტისა, რომლებსაც საშუალება ექნებათ ცენტრში სტაჟირების ფარგლებში განახორციელონ სამაგისტრო/სადოქტორო ნაშრომების მომზადებასთან დაკავშირებული კვლევები და ასევე, ითანამშრომლონ იულიხისა და გერმანიის სხვა სამეცნიერო ცენტრების თუ უნივერსიტეტების მეცნიერებთან შემდეგ სამეცნიერო სფეროებში:
კვლევითი სტაჟირებისათვის ყოველთვიური ანაზღაურება (სტიპენდია) შეადგენს 900 ევროს ეკვივალენტს ლარში.
კვლევითი სტაჟირებისათვის ყოველთვიური ანაზღაურება (სტიპენდია) შეადგენს 1400 ევროს ეკვივალენტს ლარში;
ა) ელექტრონული რეგისტრაცია – 2018 წლის 25 ოქტომბრიდან - 20 ნოემბრის 16:00 საათამდე, ელექტრონულ ფოსტაზე: juelich@rustaveli.org.ge

Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Forschungszentrum - Jülich announce “Joint Research and Education Programme for Master and PhD Students”
Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Forschungszentrum - Jülich announce “Joint Research and Education Programme for Master and PhD Students”.
Only individual project proposals will be accepted.
Participation is open only for Master and PhD students under 30 and who have active status of student at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, Georgian Technical University, Ilia State University, Agrarian University of Georgia and other Georgian universities (in coordination with center).
Joint call will fund maximum 3 PhD and 3 Master students, in frames of which they will be able to conduct research linked to their thesis field, at Jülich research centers and have scientific cooperation with researchers and scientists from research centers and universities, in several fields:
- Math Sciences;
- Information Technologies;
- Engineering Sciences;
- Life Sciences and Medical Sciences.
Duration of funded research internship for PhD student is defined for 3 year period.
Grant funding will be divided equally between parties. 50% of funding will be covered by SRNSFG and 50% will be covered by Forschungszentrum - Jülich.
First stage: Online registration on juelich@rustaveli.org.ge from October 25, 2018 to November 20 16:00 on E-mail;
Second stage: Registration in chancellery of SRNSFG, until November 21, 2018, 16:00.
- Decree of Minister of Education, Science, Culture and Sports №226/ნ;
- Agreement on joint grant programme implementation;
- October 25, 2018 decree №156 of Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia;