ფონდისა და გერმანიის ფოლკსვაგენის ფონდის ერთობლივი საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული პროგრამის ინაუგურაცია
მიმდინარე წლის პირველ ნოემბერს, საქართველოს აგრარულ უნივერსიტეტში, გაიმართა ფონდისა და ფოლკსვაგენის ფონდის ერთობლივი საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტის - „მდგრადი სოფლის მეურნეობისა და სასურსათო სისტემების“ სტრუქტურირებული სადოქტორო პროგრამის ინაუგურაციის ცერემონია.
ცერემონიაზე მოწვეულ სტუმრებსა და ღონისძიების მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს: ფონდის გენერალურმა დირექტორმა - ზვიად გაბისონიამ, „ცოდნის ფონდის“ დირექტორმა - ანასტასია ბენდუქიძემ და საქართველოს სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ხანიშვილმა.
მდგრადი სოფლის მეურნეობისა და სასურსათო სისტემების სტრუქტურირებული სადოქტორო პროგრამის დაფუძნება საქართველოს აგრარულ უნივერსიტეტში გამომდინარეობს 16 წლიანი ერთობლივი კვლევითი პარტნიორობით კასელის უნივერსიტეტთან (გერმანია). აღნიშნული სამეცნიერო პროგრამა არის პირველი, თემატურად ორიენტირებული სადოქტორო სასწავლო პროგრამა, რომლის მიზანია: ახალგაზრდა მკვლევრების კარიერული განვითარება, საერთაშორისო აკადემიური მობილობის ხელშეწყობა, ინტერდისციპლინური ქსელის შექმნა და გრძელვადიანი თანამშრომლობა პარტნიორ ორგანიზაციებთან.

Inauguration of scientific project funded in frames of Joint Grant Call between SRNSFG and Volkswagen Stiftung
On 1st of November, 2018 Agricultural University of Georgia hosted inauguration ceremony of scientific project “Sustainable Agriculture and supply systems”, funded in frames of Joint Grant Call between SRNSFG and Volkswagen Stiftung.
Review speeches have been performed by Director General of SRSNFG – Mr. Zviad Gabisonia, Director General of Knowledge Fund - Ms. Anastasia Bendukidze and Deputy Minister of Agriculture of Georgia – Mr. Giorgi Khanishvili.
Founding structured PhD programme of sustainable agriculture and supply systems is the consequence of 16 years of joint research cooperation with the University of Kassel. Aforementioned PhD programme is the first, thematically oriented studying programme, aim of which is to support career development of young researchers, promote international academic mobility, creating interdisciplinary network and develop long-term cooperation with partner organizations.