პერსონალის საერთაშორისო კვირეული ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში
მიმდინარე წლის 12-16 ნოემბერს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების სამსახურის ორგანიზებით ჩატარდა პერსონალის პირველი საერთაშორისო კვირეული (International Staff Week), რომელშიც მონაწილეობს 21 უნივერსიტეტის 35 წარმომადგენელი ევროპის 11 ქვეყნიდან.
პერსონალის საერთაშორისო კვირეულის მიზანია, ხელი შეუწყოს თანამშრომლობას პარტნიორ უნივერსიტეტებს შორის საერთაშორისო კვლევითი პროექტებისა თუ ერთობლივი აქტივობის მეშვეობით.
კვირეულის ფარგლებში გაიმართა სხვადასხვა ტიპის აქტივობა  საქართველოსა და ევროპის კვლევითი ორგანიზაციებისა  და უნივერსიტეტების მონაწილეობით. 16 ნოემბერს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურმა წარადგინა პრეზენტაცია ფონდის საგრანტო სქემებისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის პერსპექტივების შესახებ.

International Staff Week
On November 12-16, Ilia State University hosted International Staff Week. The event was organized by the Foreign Relations Office and 35 participants were attending from the 21 universities of 11 countries.
The aim of the International Staff Week is to promote cooperation between partner universities through international research projects or joint activities.
As part of this event, various types of activities were conducted with the participation of Georgia and European research organizations and universities. On November 16, representative of the International Relations and Fundraising office of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, made presentation about the Grant schemes and Funding opportunity perspectives of international cooperation.