გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების 2018 წლის კონკურსის II ეტაპის შედეგები
ფონდი გაცნობებთ, რომ ცნობილია გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების 2018 წლის კონკურსის II ეტაპის შედეგები. კონკურსის ფარგლებში II ეტაპზე დარეგისტრირდა 29 განაცხადი, რომელთაგან, ტექნიკური ექსპერტიზის დროს, მოიხსნა 2 პროექტი.  კონკურსში მონაწილე 27 პროექტი შეფასდა საერთაშორისო და ადგილობრივი დამოუკიდებელი ექსპერტების მიერ საქართველოს მთავრობის 2011 წლის 16 თებერვლის N85 ბრძანებით დამტკიცებული შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად.  III ეტაპზე გადასული პროექტები გამოვლინდა ფონდის გენერალური დირექტორის 11 დეკემბრის N191 ბრძანების შესაბამისად დამტკიცებული "გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსში დარეგისტრირებული პროექტების საბოლოო ქულის დაანგარიშების და დაფინანსების წესის" მიხედვით. კონკურსის III ეტაპზე გადავიდა 24 პროექტი.
III ეტაპზე გადასული პროექტები
რანჟირებული სიები კატეგორიების მიხედვით
დამატებით მოგახსენებთ, რომ III ეტაპზე გადასულ მონაწილეთა პრეზენტაციები კომისიის წინაშე ჩატარდება 12 დეკემბერს. იხილეთ პრეზენტაციების გრაფიკი.

The results of the second stage within the frame of the Call for Applied Research State grants 2018 are published.
Overall, 29 proposals have been submitted within the frame of the call, out of which 2 proposals have not passed the eligibility check. International and local peer reviewers have evaluated 27 projects according to the evaluation criteria approved by the decree N85 of the Government of Georgia, dated as of February 16, 2011. Eligible projects have been selected according to the “Calculation and funding rule of the final scores of submitted projects within the frame of the Call for Applied Research State grants 2018”. Overall, 24 projects have been selected for the third stage.
Projects selected for the third stage (available in Georgian)
Ranked lists by call categories (available in Georgian)
In addition, presentations of the eligible applicants for the third stage will be held on December 12. The applicants will be evaluated by the evaluation committee. Please, find the agenda (available in Georgian).