შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი

Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia

მეცნიერებისთვის, მომავლისთვის, საქართველოსთვის

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო
EN
1 აბაშიძე ზაალ კორნელი კეკლიძის სახელობის საქართველოს ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრი
2 აბესაძე რამაზ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
3 ალავიძე ნიკა ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერი
4 ალექსიძე გურამ საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემია
5 არაბული ავთანდილ საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემია
6 ასათიანი რევაზ საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტრო
7 ასათიანი ალექსანდრე ჯეოლაბი
8 ასანიძე ლაშა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
9 ასტახიშვილი ერეკლე თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი
10 აფრასიძე დავით ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
11 ახალკაცი მარიამ ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა დოქტორი
12 ბათიაშვილი ნინო თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი
13 ბაღიშვილი ეკატერინე ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი
14 ბერიაშვილი რიმა  თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
15 ბირტალანი აგნეს იოტოვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი
16 ბოლაშვილი ნანა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
17 ბრეგვაძე ლაშა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
18 ბუთხუზი ლევან  SEED საქართველოს მეცნიერების, გარემოს დაცვის, განათლების და განვითარების ფონდი
19 ბუხრაშვილი პაატა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
20 გაბისონია ზვიად შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი
21 გაგოშიძე შალვა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
22 გაიდამაშვილი მარიამ  ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
23 გამყრელიძე ალექსანდრე ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
24 გაჩეჩილაძე ნინო შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი
25 გელაშვილი გელა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
26 გიორგაძე ვასილ საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი "საქპატენტი"
27 გოგიჩაშვილი ნანა  გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი
28 გოდოლაძე თეა დედამიწის შემსწავლელი მეცნიერების ინსტიტუტი
29 გოცირიძე რაულ აგრარული და მემბრანული ტექნოლოგიების ინსტიტუტი
30 გურული თორნიკე ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
31 გურჩიანი ქეთევან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
32 დევიძე გელა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
33 დვალიშვილი ვიტალი საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
34 დობორჯგინიძე ნინო ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
35 ევისონი ჯილიან ოქსფორდის უნივერსიტეტი
36 ეიჰორნი თომას ბრანდერბურგის ტექნიკური უნივერსიტეტი
37 ელიზბარაშვილი ელიზბარ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
38 ელისაშვილი ვლადიმერ მეცხოველეობისა და საკვებწარმოების ინსტიტუტი
39 ზურაბიშვილი თამარ კვლევისა და განვითარების ცენტრი
40 თავხელიძე ავთანდილ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
41 თედიაშვილი მარინე გიორგი ელიავას სახელობის ბაქტერიოფაგიის, მიკრობიოლოგიისა და ვირუსოლოგიის ინსტიტუტი
42 თვალთვაძე დარეჯან ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
43 თუმანიშვილი გიორგი ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
44 იავიჩი მაქსიმ  კავკასიის უნივერსიტეტი
45 იმედაძე ნათელა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
46 იმნაიშვილი ლევან საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
47 ინასარიძე ნინო ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
48 ირემაძე თენგიზ  გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი
49 კაკაბაძე მანანა ალექსანდრე ნათიშვილის მორფოლოგიის ინსტიტუტი
50 კალანდია გიორგი საქართველოს ხელოვნების სასახლე
51 კასრაძე ავთანდილ საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო
52 კვატაშიძე რევაზ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
53 კოპალეიშვილი მაია ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
54 კორახაშვილი ავთანდილ მეცნიერებათა აკადემია
55 კულიკოვა ნინა საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი
56 კუნჭულია მარინა თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი
57 კუპრაშვილი სულხან აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
58 კუპფერ ანტონია დრეზდენის ტექნიკური უნივერსიტეტი
59 კუცია მერაბ საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი "საქპატენტი"
60 კუხალეიშვილი მაია ბიოტექნოლოგიის ცენტრი
61 ლაბაძე მერაბ ინოვაციური განათლების ფონდი
62 ლომიძე გაგა  შოთა რუსთაველის ქართული ლიტერატურის ინსტიტუტი
63 მალაყმაძე როინ ნიკო ბერძენიშვილის ინსტიტუტი
64 მარუაშვილი ზაზა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო
65 მარწყვიშვილი ხათუნა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
66 მატარაძე თეონა  ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
67 მესაბლიშვილი ბაჩუკი საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
68 მითაგვარია ნოდარ საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემია
69 მოდებაძე დემეტრე  ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
70 მურღულია გრიგოლ  კერძო სკოლის საერთაშორისო აკადემია "ლოგოსი"
71 ნადარეიშვილი დავით ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრი
72 ნანობაშვილი ქეთევან  საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტი
73 ნახუცრიშვილი გიორგი მეცნიერებათა აკადემია
74 ოკრიბელაშვილი ნინო თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
75 პაპასქირი ზურაბ სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
76 სადუნიშვილი თინათინ სერგი დურმიშიძის ბიოქიმიისა და ბიოტექნოლოგიის ინსტიტუტი
77 სილაგაძე ნინო ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
78 სიხარულიძე შალვა ბოტანიკის ინსტიტუტი
79 სოლომონია რევაზ ქიმიური ბიოლოგიის ინსტიტუტი
80 სულაბერიძე ზვიად თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი
81 ტატიშვილი გრიგოლ  ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
82 ფანცულაია ია თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
83 ფანცულაია ია ვლადიმერ  ბახუტაშვილის სამედიცინო ბიოტექნოლოგიის ინსტიტუტი
84 ფარცვანია ნინო ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
85 ფიფია ია მოლეკულური გენეტიკის ინსტიტუტი
86 ფორკერი დიანა ფრიდრიზ შილერის იენის უნივერსიტეტი
87 ფოფორაძე ნოდარ  საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
88 ქაცარავა რამაზ ქიმიისა და მოლეკულური ინჟინერიის ინსტიტუტი
89 ქებურია ნინო ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
90 ქეშელაშვილი ანა საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი
91 ქუთათელაზე მზია გიორგი ელიავას სახელობის ბაქტერიოფაგიის, მიკრობიოლოგიისა და ვირუსოლოგიის ინსტიტუტი
92 ყარაულაშვილი ირმა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
93 შაფაქიძე ელგუჯა საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემია
94 შენგელია რამაზ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
95 შერგელაშვილი ბიძინა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
96 შუხოშვილი მაია საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო
97 ჩეისტი პოლ ოქსფორდის უნივერსიტეტი
98 ჩიკვაიძე ცირა საქართველოს უნივერსიტეტი
99 ცაგარელი ლევან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
100 ცინცაძე ვახტანგ საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო
101 ცომაია აკაკი საქართველოს უნივერსიტეტი
102 ცოფურაშვილი თამარ სავლე წერეთლის ფილოსოფიის ინსტიტუტი
103 წიფურია ბელა  შედარებითი ლიტერატურის ინსტიტუტი
104 წურწუმია ოლღა  საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
105 წუწუნავა თამარ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
106 ჭეიშვილი გიორგი ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
107 ხაჩიაური სალომე საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო
108 ხაჩიაური სალომე საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტო
109 ხეცურიანი რამაზ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
110 ხურციძე ეკა  ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
111 ხუციშვილი ზურაბ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო
112 ხუციშვილი ქეთევან ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
113 ჯაიანი ეკა გიორგი ელიავას სახელობის ბაქტერიოფაგიის, მიკრობიოლოგიისა და ვირუსოლოგიის ინსტიტუტი
114 ჯალაბაძე ნიკოლოზ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
115 ჯანელიძე ნინო საქართველოს უნივერსიტეტი
116 ჯანიკაშვილი მიხეილ სპეციალური სისტემებისა და საინჟინრო უზრუნველყოფის ინსტიტუტი
117 ჯაფარიძე გიორგი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
118 ჯერი კრისტოფერ ოქსფორდის უნივერსიტეტი
119 ჯეჯელავა ჯუანშერ  ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
120 ჯინჭარაძე ტრისტან თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტი
121 ჰერციგი ედმუნდ ოქსფორდის უნივერსიტეტი