„აზიური ფაროსანას წინააღმდეგ ბრძოლის 2018 წლის სახელმწიფო პროგრამის“ ფარგლებში სამეცნიერო-კვლევითი საგრანტო კონკურსის საბოლოო შედეგები
გამოვლინდნენ  „აზიური ფაროსანას წინააღმდეგ ბრძოლის 2018 წლის სახელმწიფო პროგრამის“ ფარგლებში სამეცნიერო-კვლევითი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულები.
კონკურსის ფარგლებში დარეგისტრირდა 9 განაცხადი. საერთაშორისო ექსპერტთა ჯგუფმა შეაფასა მეორე ეტაპზე გადასული 9-ვე პროექტი ფონდის გენერალური დირექტორის 2018 წლის 14 ივნისის N77 ბრძანებით დამტკიცებული შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად, რომლის შედეგად დასაფინანსებლად შეირჩა 4 პროექტი.
ფონდის გენერალური დირექტორის 2018 წლის 30 ოქტომბრის N162 ბრძანება გამარჯვებული პროექტების დამტკიცების შესახებ;

Results of the Scientific-Research Grant Call for
The winners of the Scientific-Research Grant Call for "Halyomorpha Halys Elimination State Programme 2018" have been selected.
Overall, 9 proposals have been submitted within the frame of the grant call. Group of international experts evaluated all 9 projects according to the evaluation criteria approved by the decree N77 of SRNSFG Director General, dated as of June 14, 2018. As a result 4 projects have been selected for funding.
Please, find the following information below (available in Georgian):
List of the winner projects approved by the decree N162 of SRNSFG Director General, dated as of October 30, 2018;