საერთაშორისო პროექტი TIER2 ღია კონკურსს აცხადებს - კვლევების რეპროდუქციულობის ქსელი
TIER2, არის ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამის „ჰორიზონტი-ევროპის“  მიერ დაფინანსებული საერთაშორისო პროექტი, რომელიც მიზნად ისახავს,  სისტემატურად გამოიკვლიოს რეპროდუქციულობა მეცნიერების  სხვადასხვა  სფეროში,  დარგებსა და დაინტერესებულ ჯგუფებში.
TIER2  ჯილდო  -  ითვალისწინებს   სამეცნიერო კვლევების  შედეგების კვლავწარმოების  ქსელის დაარსებას  თქვენს ქვეყანაში.
სამეცნიერო კვლევების, ნაშრომების  სანდოობის გაზრდისა და რეპროდუქციულობის ქსელების (RNs) გაძლიერების მიზნით, TIER2 ხელს უწყობს სამი ახალი RN-ის დაფუძნებას ჩარჩო პროგრამის ჰორიზონტი ევროპის  გაფართოების მონაწილე ქვეყნებში. ღია  კონკურსის  საშუალებით, ჯგუფებს შეუძლიათ განაცხადი შეიტანონ სამი ჯილდოდან ერთ-ერთის მისაღებად, რომელთაგან თითოეული 5000 ევროს ოდენობისაა, რათა  RN-ის დაარსების მიზნით, დააფინანსონ დამფუძნებელი  შეხვედრა თავიანთ  ქვეყნებში. მიღებული  თანხა შეიძლება გამოყენებულ იქნეს უშუალოდ დამფუძნებელი  შეხვედრის ხარჯებისთვის, მათ შორისაა  მგზავრობის,  აქტივობების  ჩატარების  ხარჯები, ვებსაიტის შექმნის, სარეკლამო, ტექნიკური საშუალებებისა  და საჭირო ნივთების, პროდუქციის შეძენისთვის საჭირო თანხები.
გამარჯვებულების შერჩევა დამოკიდებული იქნება  შეთავაზებული  საპროექტო წინადადების განხორციელებადობაზე,  პროექტის მასშტაბზე,  ფარგლებსა და მდგრადობაზე.
აპლიკაციების მიღების ბოლო ვადაა 17 ივლისი, 23:00 საათი (CEST). მნიშვნელოვანია: დაინტერესებული პირებისთვის მოთხოვნის შემთხვევაში შესაძლოა ვადის გახანგრძლივება!

TIER2, an international project funded by the European Union’s Horizon Europe research and innovation programme, aims to systematically investigate reproducibility across different research fields and stakeholder groups.
TIER2 award - Establish a Reproducibility Network in your country
To increase the trustworthiness of scientific work and to empower Reproducibility Networks (RNs), TIER2 is fostering the creation of three new RNs in Horizon Europe Widening Participation countries. Via an open call, consortia can apply for one of three awards of €5,000 each to fund an initial meeting to establish an RN in their country. The granted award money may be used for expenses directly related to the establishment meeting, including travel expenses, venue costs, setting up of a website, advertisement, technical setup, and consumables.
Selection will be based on the feasibility, scope, and sustainability of the proposal.
The application deadline is Monday, July 17th at 11pm/23:00 (CEST). Important: It is possible for anyone interested in applying to request a deadline extension!