აღმოსავლეთ სანაპიროს ინოვაციების ტური
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას აშშ-ის კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელის (ENRICH) და ამერიკისა და ევროპის მეწარმეობის საბჭოს (EAEC) მიერ გამოცხადებული კონკურსის შესახებ. აშშ-ში კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელი ორგანიზებას უწევს აღმოსავლეთ სანაპიროს საინოვაციო ტურს, როგორც ინსტრუმენტს კარგი პოტენციალის მქონე ევროკავშირის კვლევებისა და ტექნოლოგიების კომერციალიზაციისათვის. ღონისძიების თარიღი: 10-15 ივნისი, 2018. აღმოსავლეთ სანაპიროს საინოვაციო ტურში მონაწილეობა შეუძლიათ ევროკავშირის წევრი ქვეყნებისა და ასოცირებული ქვეყნების მეწარმეებს, მკვლევარებს, კვლევის ორგანიზატორებსა და ჯგუფებს, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან მოიძიონ ბაზრის ინფორმაცია, პარტნიორები, საინვესტიციო შესაძლებლობები და მიიღონ საპასუხო ინფორმაცია თავიანთი სამეცნიერო ინოვაციების შესახებ;
აქტივობა საშუალებას იძლევა:
გაეცნოთ აშშ-ის აღმოსავლეთ სანაპიროს ეკოსისტემას, რომელიც მხარს უჭერს ინოვაციებს;
მიიღოთ უკუკავშირი თქვენს პროექტ(ებ)ზე, პროტოტიპებსა და ბიზნეს გეგმაზე;
აღმოაჩინოთ დაფინანსების შესაძლებლობები აშშ-ში;
შეხვდეთ პოტენციურ პარტნიორებს;
უკეთ გაეცნოთ და შეაფასოთ აშშ-ში კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელის მუშაობას აშშ-ში.
განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადა: 2018 წლის 30 მარტი.
დამატებითი ინფორმაციის სანახავად ეწვიეთ კონკურსის ვებგვერდს.
კვლევათა კავშირის სიმპოზიუმი ვაშინგტონში
თარიღი: 2018 წლის 8 აგვისტო
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას სიმპოზიუმის შესახებ Research Connection Symposium (RCS), რომელიც გაიმართება 2018 წლის 8 აგვისტოს, ქ. ვაშინგტონში. სიმპოზიუმში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ევროკავშირის წევრი ქვეყნებისა და ასოცირებული ქვეყნების მკვლევრებს, კვლევის მენეჯერებსა და ადმინისტრატორებს, კვლევით უნივერსიტეტებსა და მეცნიერების ეროვნულ აკადემიებს, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან ითანამშრომლონ თავიანთ კვლევაზე ამერიკის მხარესთან.
დამატებითი ინფორმაციის სანახავად ეწვიეთ ვებგვერდს.
კვლევის კომერციალიზაცია
ინტენსიური კურსი
თარიღი: 2018 წლის ოქტომბერი
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას, აშშ-ის კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელის კვლევის კომერციალიზაციის ორ კვირიანი ინტენსიური კურსის შესახებ აშშ-ში, რომელიც უზრუნველყოფს მონაწილეებს ბაზარზე განვითარების პერსპექტივით ამერიკის სხვადასხვა რეგიონში. ყველა მონაწილისათვის კურსი დაიწყება და დასრულდება ბოსტონში, სადაც ისინი გაივლიან „აშშ-ში ბიზნესის წარმოების“ შესავალ კურსს და გაივლიან კონსულტაციას ინოვაციების ადგილობრივ ექსპერტებთან.
განაცხადის ბოლო ვადა: 2018 წლის 29 ივნისი-22:00
Business to Business
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას აშშ-ში კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელის ორ კვირიანი ინტენსიური კურსების შესახებ აშშ-ში, რომელიც უზრუნველყოფს მონაწილეებს ბაზარზე განვითარების პერსპექტივით ამერიკის სხვადასხვა რეგიონში. ყველა მონაწილისათვის კურსი დაიწყება და დასრულდება ბოსტონში, სადაც ისინი გაივლიან „აშშ-ში ბიზნესის წარმოების“ შესავალ კურსს და გაივლიან კონსულტაციას ინოვაციების ადგილობრივ ექსპერტებთან.
დამატებითი ინფორმაციის სანახავად ეწვიეთ კონკურსის ვებ-გვერდს:
წინასწარი განცხადება
2018 წლის გაზაფხულის პროექტის წარდგენის ცერემონია
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას აშშ-ის კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელის მიერ ორგანიზებულ ცერემონიაზე, სადაც ევროპელ მეწარმეებს, მკვლევარებს ან უნივერსიტეტების/კერძო ლაბორატორიების ტექნიკური ტრანსფერის ოფიციალურ წარმომადგენლებს შეუძლიათ წარმოადგინონ თავიანთი პროდუქტი, სერვისი ან ინტელექტუალური საკუთრება, აშშ-ში კვლევებისა და ინოვაციების ცენტრების ევროპული ქსელის 2018 წლის გაზაფხულის პროექტის წარდგენის ცერემონიაზე.
შერჩეულ გამომგონებლებს ეძლევათ საშუალება შეხვდნენ სულ მცირე 30 სხვადასხვა კორპორაციის წარმომადგენლებსა და ინვესტორებს შემდეგი სფეროებიდან: ენერგეტიკისა და გარემოს, ჯანდაცვის ან თავდაცვისა და ეროვნული უსაფრთხოების სექტორებიდან.
დამატებითი ინფორმაციისათვის, მონაწილე ინვესტორებისა და კორპორაციების და სხვა საკითხების შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ კონკურსის ვებ-გვერდს.

East Coast Innovation Tour
Shota Rustaveli National Science Foundation Georgia (SRNSFG) announces program provided by ENRICH in the USA. ENRICH organizes its first East Coast Innovation Tour as vehicle for commercializing promising EU research and technologies. Join us to discover the Greater Boston and Greater New York in June 10th – 15th, 2018. This first East Coast Innovation Tour is open to EU Member States and Associated Countries early stage entrepreneurs, researchers, research organizations, and clusters looking for market information, partners, investment opportunities and feedbacks for their for their life science innovations; special focus on innovations in cancer research, diagnostics and treatments, and drug discovery. This service gives you the opportunity to:
Understand the local US ecosystem (East Coast focus) that supports Innovation;
Have live feedbacks on your project(s)/prototype/business plan;
Explore opportunities of funding in the US;
Meet potential partners;
Understand & better leverage ENRICH in the USA support.
Call deadline: 30th March 2018 – 23h59 CET
For more information and the full call text please see here.
Research Connection Symposium (RCS) Washington D.C.
Service date: Tentative 8th August 2018
Shota Rustaveli National Science Foundation Georgia (SRNSFG) announces program provided by ENRICH in the USA. ENRICH, organizes the ENRICH in the USA Research Connection Symposium (RCS) taking place August 8th, 2018. The RCS is open to EU Member States and Associated Countries researchers, research managers and administrators, research universities, and national academies of science looking for a US counterpart to collaborate on their research.
This service gives you the opportunity to:
- Meet potential partners;
- Understand & better leverage ENRICH in the USA support;
- Explore opportunities of funding in the US.
Research Commercialization
Bootcamp
Service date: October 2018
Shota Rustaveli National Science Foundation Georgia (SRNSFG) announces program provided by ENRICH in the USA. ENRICH, organizes two-week Boot Camps in the United Sates and provides participants with perspectives on their market in various US regions. All Boot Camp participants will start and end the program in Boston where they will receive an introductory course in “Conducting Business in the US” and engage in unique networking opportunities with local innovation experts.
Call deadline: 29thJune 2018 – 23h59 CET
Business to Business
Pre-Announcement: Spring 2018 Match & Pitch Event
Shota Rustaveli National Science Foundation Georgia (SRNSFG) announces event provided by ENRICH in the USA.
European entrepreneurs, researchers, or university/private lab Technology Transfer officials are welcome to apply to present their products, services or intellectual property at the ENRICH in the USA’s Spring 2018 Match & Pitch Event.
Selected innovators will be provided matchmaking opportunities with representatives from at least thirty different corporations and investors in the energy & environment, healthcare, or defense & homeland security sectors.
Participants will have the chance to pitch about their companies or technology, and get feedback from these potential customers/investors.
This Event will be held in conjunction with the 32nd International Conference on Business Incubation in Dallas, Texas, USA, and hosted on April 25, 2018.
Don’t miss this chance to find out what large customers are looking for when looking for small business suppliers and innovative technology! For more information on areas of interest to attending corporations/investors, the short application process, or additional details on what is expected of participants, please check our website.