ევროკომისია აცხადებს საპრიზო კონკურსს „Horizon Impact Award”
მიმდინარე წლის 6 იანვარს ევროკომისიამ გამოაცხადა” საპრიზო კონკურსი „Horizon Impact Award, რომელიც საშუალებას აძლევს „ჰორიზონტი 2020“-სა და მეშვიდე ჩარჩო პროგრამის (FP7) გამარჯვებულ პროექტებს მიიღონ ფულადი პრიზი 25.000 ევროს ოდენობით (თითოეულ პროექტზე).
“Horizon Impact Award” პრიზი წარმოადგენს ევროკომისიის ინიციატივას გამოვლინოს და დააჯილდოვოს ევროკავშირის მეცნიერებისა და ინოვაციების დაფინანსების ჩარჩო პროგრამის ჰორიზონტი 2020-ისა და მეშვიდე ჩარჩო პროგრამის (FP7) გამარჯვებული საუკეთესო და მაღალი ცნობადობის პროექტები, რომელთა შედეგებიც ატარებს უმაღლეს ღირებულებას საზოგადოებისათვის.
აღნიშნულ საპრიზო კონკურსში გამარჯვებული პროექტები ევროკომისიისაგან მიიღებენ დამატებით მხარდაჭერასა და პოპულარიზაციას სხვა მნიშვნელოვან ღონისძიებებში მონაწილეობისათვის აუცილებელ პროცედურებში.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ ევროკავშირის მეცნიერებისა და ინოვაციების დაფინანსების ჩარჩო პროგრამის ჰორიზონტი 2020-ისა და მეშვიდე ჩარჩო პროგრამის (FP7) გამარჯვებულ იურიდიულ პირებს, ფიზიკურ პირებსა და გუნდებს რომელთა პროექტებიც დასრულებულია ან იქნება დასრულებული საპრიზო კონკურსში განაცხადის წარდგენამდე.
მონაწილეობის მსურველ აპლიკანტებს მოეთხოვებათ წარმოადგინონ მხარდაჭერის წერილი მინიმუმ ერთი მომხმარებლის ან მომხმარებლებისაგან, სადაც მითითებული იქნება კვლევის მნიშვნელობა და თუ რა სახის სარგებელი მოუტანა პროექტის შედეგების გამოყენებამ კონკრეტულ მომხმარებელს/მომხარებლებს.
საპრიზო კონკურსში მონაწილეობისათვის რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 2022 წლის 6 აპრილი.
დამატებითი ინფორმაციისა და რეგისტრაციისათვის, გთხოვთ ეწვიოთ ევროკომისიის კვლევების დაფინანსების პორტალის ოფიციალურ ვებ-გვერდს.

Horizon Impact Award 2022
Horizon Impact Award prize is the European Commission's initiative to recognize and celebrate outstanding projects that have used their results to provide value for society.
These projects must have been funded by FP7 and/or Horizon 2020 funding programmes and they must be closed by the time of application.
On 6 January 2022, the European Commission launched the third edition of Horizon Impact Award prize! All beneficiaries of closed FP7/H2020 projects are invited to submit their application to the prize by 8 March 2022 and compete for the prize worth 25.000 € per each winner.
The Horizon Impact Award will provide the winners with high visibility in the form of public interest and increased media coverage. Each winner will receive a dedicated professionally made video about their success story.
The Commission will further promote the winners by inviting them to provide testimony at other major events.
The contest is open to all legal entities, individuals or teams that have completed an FP7 and/or Horizon 2020 project.
The applicants will be required to submit a letter of support from at least one user or user community, stating the importance of the research and how using it created concrete benefits for the specific user-community.
Deadline: 6 April 2022.
For submission of the proposal, please visit the official web site of European Commission’s Funding and Tender’s portal.