იუნესკოს ,,მონაწილეობის პროგრამა“ 2018-2019
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას ,,იუნესკოს“ მონაწილეობის პროგრამა 2018-2019 ფარგლებში გამოცხადებულ საპროექტო განაცხადის მიღების შესახებ.
,,მონაწილეობის პროგრამა“ არის იუნესკოს მხრიდან წევრი სახელმწიფოების მხარდაჭერის ერთ-ერთ საშუალება, რომლის მეშვეობითაც წევს სახელმწიფოებს შეუძლიათ განახორციელონ პროექტები ორგანიზაციის მიერ დასახული პრიორიტეტების შესაბამისად.( პრიორიტეტები მოცემულია ბმულზე (გვ 20 იდან)  და დოკუმენტში - 39C/5)
დაინტერესებულმა ორგანიზაციებმა საქართველოს იუნესკოს საქმეთა  ეროვნული კომისიის სამდივნოს უნდა მიაწოდონ ელექტრონულ მისამართზე unesco@mfa.gov.ge შემდეგი დოკუმენტაცია :
1. პროექტის ანოტაცია ქართულ ენაზე( მაქს. 1 გვერდი)
1. შევსებული სააპლიკაციო განაცხადი ინგლისურ ენაზე( გთხოვთ იხილოთ ინფორმაცია პროექტის სტანდარტის შესახებ)
2. დოკუმენტაციას თან უნდა ერთოდეს განმცხადებელი ორგანიზაციის ოფიციალური მიმართვა საქართველოს იუნესკოს საქმეთა ეროვნული კომისიის სახელზე.
3.  პროექტის განხილვისას ყურადღება ექცევა შესაბამისი დარგობრივი სახელმწიფო უწყებების სარეკომენდაციო წერილს.
დოკუმენტაციის წარდგენის ბოლო ვადა განსაზღვრულია 2018 წლის 16 ივლისს
კომისია უფლებამოსილია, საჭიროების შემთხვევაში, მოსთხოვოს პროექტის წარმდგენს პროექტთან დაკავშირებული დამატებითი ინფორმაცია.
სააპლიკაციო განაცხადის ფორმა და სხვა დამატებითი ინფორმაცია ხელმისაწვდომია საქართველოს იუნესკოს საქმეთა ეროვნული კომისიის ვებგვერდზე

UNESCO, Participation Programme 2018-2019”
SRNSFG disseminates information about call for project proposal as part of UNESCO ,, participation Programme 2018-2019”. This programme is UNESCO supporting tool for member states and these states have an opportunity to implement projects in accordance with organization priorities.  (priorities are available on the webpage  (from pp.20) and document 39C/5)
For participation, organizations must send documents on the Georgian National Commission for UNESCO e-mail - unesco@mfa.gov.ge. The list of the documents includes:
1. Short annotation of the project on the Georgian Language
2. Filled application form (please see the information about project standards)
3. An applicant organization’s official reference of the to the Georgian National Commission for UNESCO
4. During the projects consideration, priority will be given to letter of recommendation from the relevant state institutions and agencies.
The deadline for the application is 16 July 2018. Commission is warrant to demand from the applicant organization, an additional information about the project, in terms of necessity.
Electronic Application form and other additional information is available on the Georgian National Commission for UNESCO webpage