შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა “Horizon 2020”-ის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტის, EaP Plus -ის საგრანტო კონკურსის მეორე რაუნდის შესახებ. კონკურსის ფარგლებში, შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ საშუამავლო ღონისძიებებისა (ე.წ. brokerage events) და Horizon 2020-ის კონკურსებში წარსადგენ საპროექტო განაცხადების მოსამზადებელ შეხვედრებში.
საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა ე.წ. SPIRE-ის კონკურსებს და, შესაბამისად, აღნიშნული კონკურსების შესახებ საშუამავლო ღონისძიებებსა და მოსამზადებელ შეხვედრაში მონაწილეობას.
SPIRE-ის მიმართულების კონკურსები იხილეთ ,,ჰორიზონტი 2020“-ის 2018-2020 წლების სამუშაო პროგრამაში
- განაცხადის წარდგენის გზამკვლევი
- განაცხადის ფორმა მოსამზადებელ შეხვედრაზე მონაწილეობისათვის;
- მოსამზადებელ შეხვედრებში მონაწილეობის მოტივაციის წერილი;
- საშუამავლო შეხვედრის დასრულების შემდგომ წარმოსადგენი ანგარიშის ფორმა;
- მოსამზადებელი შეხვედრის დასრულების შემდგომ წარმოსადგენი ანგარიშის ფორმა;
განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადაა 2018 წლის 31 მაისი.
დაინტერესებულ პირებს განაცხადების წარდგენა შეუძლიათ 2017 წლის ნოემბრიდან 2018 წლის აგვისტომდე დაგეგმილ ღონისძიებებში მონაწილეობის მისაღებად და სასურველია, განაცხადის ფორმა გაგზავნილ იქნეს ღონისძიებამდე მინიმუმ ერთი თვით ადრე.

Grants for networking in Brokerage Events or Preparatory Meetings – 2nd call
The Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia disseminates information regarding EaP Plus Project under EU Framework programme for research and Innovation “Horizon 2020”.
The EaP PLUS Team announces the 2nd round of the Call for Grants for networking in Brokerage Events or Preparatory Meetings. This grant for networking financially supports the participation of local researchers from Eastern Partnership countries in Brokerage Events related to Horizon2020 and Preparatory Meetings for the development of H2020 project proposals.
The 2nd round of the scheme will give special priority to applications concerning SPIRE calls which are explicitly encouraging participation from EaP countries.
For SPIRE calls see Horizon 2020 Work Programme 2018-2020
Final deadline for submissions: 31 May 2018. (candidates can apply for one eventscheduled between November 2017 and 31 August 2018) - The application form needs to be sent minimum one month before the selected event.