11 დეკემბერს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში, გაიმართა რიგით მესამე საკონსულტაციო შეხვედრა 2019 წლის გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამის კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის.
გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამა წარმოადგენს საქართველოს ეროვნული ინოვაციური ეკოსისტემის პროექტის (Georgia National Innovation Ecosystem-GENIE) ნაწილს, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დაქვემდებარებაში არსებული სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი, საქართველოსა და განვითარების საერთაშორისო ბანკს (IBRD) შორის გაფორმებული 2016 წლის 28 მარტის სასესხო ხელშეკრულების თანახმად.

On December 11, Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia held its third consultative meeting for applicants for the 2019 Applied Research Grant Call.
The Applied Research Grant Programme is part of the Georgia National Innovation Ecosystem-GENIE project implemented by LEPL the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia under the aegis of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, based on Loan Agreement between Georgia and International Bank for Development (IBRD) dated March 28, 2016.
Call coordinators provided detailed information about the call terms and conditions and answered the questions of the audience.