2015 წლის ერთობლივი სამეცნიერო საგრანტო კონკურსის (PICS) შედეგები
საფრანგეთის სამეცნიერო კვლევების ეროვნული ცენტრისა (CNRS) და სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის 2015 წლის ერთობლივი სამეცნიერო საგრანტო კონკურსის - „საერთაშორისო სამეცნიერო თანამშრომლობის პროექტის“ (The International Scientific Cooperation Project - PICS)   მიზანია საფრანგეთისა და საქართველოს მეცნიერთა ჯგუფებს შორის უკვე არსებული თანამშრომლობის გაღრმავება, რომელიც შეიძლება მოიცავდეს CNRS-თვის საინტერესო ყველა სამეცნიერო დარგს. პროგრამით დაფინანსებული პროექტის ხანგრძლივობა 3 წელია. PICS მიმართულია მეცნიერების, უპირატესად ახალგაზრდა მკვლევრების - პოსტდოქტორანტებისა და დოქტორანტების, გაცვლაზე.
საქართველოს მეცნიერთა ჯგუფის მონაწილობით საკონკურსოდ წარმოდგენილი იყო ორი განაცხადი, რომლებიც შეფასდა საფრანგეთსა და საქართველოში, დარგის დამოუკიდებელი ექსპერტებისგან დაკომპლექტებული კომისიების მიერ. შეფასებების შეჯერების შედეგად, მხარეთა მიერ დასაფინანსებლად შერჩეულ იქნა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან წარმოდგენილი პროექტი სახელწოდებით დინამიკა და თერმოდინამიკა ნანონაწილაკოვან სისტემებში“.
გამარჯვებული პროექტის წარმდგენმა გთხოვთ, წარმოადგინოთ სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდის კანცელარიაში 2016 წლის 26 თებერვლის 17:00 საათამდე  ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებით განსაზღვრული დოკუმენტები.

The National Center for Scientific Research of France (CNRS) and Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF) joint call - The International Scientific Cooperation Project, PICS 2015 results
The National Center for Scientific Research (CNRS) of France and Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF) joint call, the International Scientific Cooperation Project - PICS 2015 aims at strengthening  cooperation between French and Georgian scientists in all scientific fields (of CNRS). Duration of the project is 3 years. PICS focuses on young researchers’ mobility, particularly this refers to post-doctoral and PhD students.
Two proposals were submitted with participation of Georgian scientists. They were evaluated by French and Georgian independent experts’ committee. As a result of consolidated evaluation, the following project was selected for funding: Dynamics and Thermodynamics in Magnetic Nanoparticle Systems. Partner Research Structure: Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Department of Physics, Faculty of Exact and Natural Sciences.
The winner of CNRS-SRNSF joint call is required to submit documents defined in the Decree of the Director General to the SRNSF office by February 26, 2016, 17:00.
Please note that in the event of late submission of the above-mentioned documents, the grant agreement shall not be formed.