პროექტი „CALIPER”-ის ტრენინგი თემაზე: “გენდერი კვლევასა და ინოვაციაში”
1 ივნისს  შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა ,,ჰორიზონტი 2020“ - ის პროექტის CALIPER” ფარგლებში  დისტანციური ტრენინგ-კურსი დაიწყო თემაზე: გენდერი კვლევასა და ინოვაციაში”, რომელიც კიდევ სამ დღეს 5 ივნისამდე გაგრძელდება.
ტრენინგის მიზანს წარმოადგენს  ცნობადობის ამაღლება სხვადასხვა გენდერულ საკითხებთან მიმართებაში, რაც ხელს შეუწყობს პროექტის ფარგლებში სამომავლოდ დაგეგმილი აქტივობების და ამოცანების შესრულებას.
ტრენინგის შედეგად  მონაწილეები გაეცნობიან კვლევისა და ინოვაციის სფეროში, გენდერულ თანასწორობასთან დაკავშირებით ევროკავშირში არსებულ პოლიტიკას და მიდგომებს, ძირითად გამოწვევებს და თუ რა გავლენას ახდენს ეს გამოწვევები კვლევის დამფინანსებელ ორგანიზაციებზე.

Project CALIPER Training on "Gender in Research and Innovation"
On June 1, within the framework of the EU Research and Innovation Framework Programme - "Horizon 2020"  project "CALIPER" a training course  on "Gender in Research and Innovation" has been launched at Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia. The training course will be last 3 days (June 3,4,5).
The aim of the training is to raise awareness about various gender issues in order to contribute to the implementation of future activities and tasks within the project.
As a result, the participants of the training will get acquainted with EU policies and approaches on Gender Equality in Research and Innovation, the main challenges and what impact these challenges have on research funding organizations