2019 წლის გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამის კონკურსის(CARYS) მონაწილეთა საყურადღებოდ!
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 18 ნოემბრის ბრძანებით დამტკიცებული გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამის კონკურსის დებულებით დადგენილი წესების შესაბამისად, ხუთი საერთაშორისო ექსპერტისაგან შემდგარმა შესარჩევმა კომისიამ განიხილა კონკურსში მონაწილე იმ პროექტების საკითხი, რომელთა დამოუკიდებელი ექსპერტებისაგან მიღებული ჯამური ქულების საშუალო არითმეტიკულმა შეადგინა 25 ან/და ნაკლები ქულა.
შესარჩევმა კომისიამ გადაწყვიტა: კონკურსის მეორე ეტაპზე არ გადავიდეს არც ერთი პროექტი, რომელიც კონკურსის პირველ ეტაპზე შეფასდა 25 ან/და ნაკლები საშუალო ქულით.
კონკურსის შეფასების მეორე ეტაპისათვის გათვალისწინებული პრეზენტაციები გაიმართება შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში 22-25 ივნისს.
იხილეთ პრეზენტაციების განრიგი
ყურადღება!
შესარჩევი კომისია პრეზენტაციებს მიიღებს და შეფასებას განახორცილებს დისტანციურ რეჟიმში, ონლაინ ვიდეო კომუნიკაციის საშუალებით.
სამუშაო ენა: ინგლისური
თითოეული პროექტის პრეზენტაციისათვის დროის რეგლამენტი:
10 წუთი პრეზენტაცია (რეგლამენტის მკაცრი დაცვით);
10 წუთი კითხვა-პასუხი (ამის შემდეგ აპლიკანტი ტოვებს დარბაზს);
10 წუთი კომისიური განხილვა.
პრეზენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ელექტრონულ ფორმატში მეხსიერების ბარათის საშუალებით.
პრეზენტაციების განმავლობაში ფონდში დაიშვება ერთდროულად მხოლოდ 3 გრანტის მაძიებელი (პრეზენტატორი და მაქსიმუმ ორი თანმხლები).
რეკომენდებულია, აპლიკანტები ფონდის ეზოში გამოცხადდნენ პრეზენტაციამდე 30 წუთით ადრე.
სავალდებულოა, გრანტის მაძიებლებმა დაიცვან დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის რეკომენდაციები.

To the attention of 2019 call for Applied Research Grant Program (CARYS)participants!
In compliance with the terms and conditions of  the decree of Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia dated as of 18 November, 2019 the selection committee of Call for Applied Research Grant program reviewed proposals that got an average 25 points or less on the first stage of evaluation  by the two unbiased international peer-reviewers.
According to the SC decision none of the proposals that got 25 points or less average on the first stage moved on the final stage of evaluation process.
The presentations of second stage proposals will be held at Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia on June 22-25.
Please see the presentation schedule.
Attention!
The Selection Committee will receive and evaluate the presentations remotely via using the online video communication.
Time limits for each presentation:
10 minutes for presentations (time limit will be strictly controlled)
10 minutes for questions and answers (after this session, the applicant leaves the meeting)
10 minutes for SC discussion.
The applicants have to present the presentations electronically by using the flesh drives
Only 3 persons are allowed to be presented during the presentations (one presenter and 2 attendees max.)
It is recommended that applicants be presented at the foundation` s yard 30 minutes earlier  before the presentations.