ფონდისა და ოქსფორდის უნივერსიტეტის ერთობლივი კვლევითი პროგრამის 2017 წლის საგრანტო კონკურსის შედეგები
გამოვლინდა  ფონდისა და ოქსფორდის უნივერსიტეტის „საქართველოს შემსწავლელი მეცნიერებების“  ერთობლივი კვლევითი პროგრამის 2017 წლის საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულები
2017 წლის კონკურსზე დარეგისტრირდა 9 განაცხადი. ოქსფორდის უნივერსიტეტისა და ფონდის ერთობლივმა კომისიამ ინტერვიუები ჩაატარა კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასულ 7 განმცხადებელთან. ინტერვიუების შედეგად კომისიამ დასაფინანსებლად შეარჩია ორი პროექტი:
იხ. გენერალური დირქტორის ბრძანება
გამარჯვებულებმა გთხოვთ, წარმოადგინოთ სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდის კანცელარიაში 2017 წლის 21 ივლისის 17:00 საათამდე ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებით დამტკიცებული დოკუმენტები. გამარჯვებულები დაფინანსდებიან მიწვეული მკვლევარის სტატუსით 12 თვიანი კვლევითი მივლინებით გაერთიანებულ სამეფოში, ოქსფორდის უნივერსიტეტში, ქვეყანათმცოდნეობის ინტერდისციპლინური კვლევების სკოლის (http://www.area-studies.ox.ac.uk), რუსეთისა და აღმოსავლეთ ევროპის კვლევების ცენტრში (http://www.rees.ox.ac.uk) და განახორციელებენ კვლევას ოქსფორდის უნივერსიტეტის მიერ შერჩეულ მაღალკვალიფიციურ მენტორთან თანამშრომლობით.

The Results of the Joint Research Programme of the Shota Rustaveli National Science Foundation and Oxford University
Winners of “Georgian Studies” the joint research program of 2017 by the Foundation and Oxford University were revealed.
9 applications were registered for the competition in 2017. The Joint Commission of Oxford University and the Foundation conducted interviews with 7 applicants who passed the second stage of the evaluation.
The winners have to submit the documents approved by the Decree of the Director General of the Foundation till July 21st 17:00 PM, at the Chancellery of the Shota Rustaveli National Science Foundation. Winners will be financed as invited researchers on a 12-month research tour in the United Kingdom, Oxford University, School of Interdisciplinary Studies (http://www.area-studies.ox.ac.uk), at Russian and East European Studies Center (http://www.rees.ox.ac.uk) and will conduct research in collaboration with a highly qualified mentor selected by Oxford University.