კონკურსში მონაწილეობა და გრანტის მიღება შეუძლია საგრანტო კონკურსის გამოცხადების დღისათვის 30 წლამდე ასაკის მაგისტრანტებსა და დოქტორანტებს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან, საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტიდან ან საქართველოს სხვა უნივერსიტეტიდან (ცენტრთან ურთიერთშეთანხმებით);
იულიხის ცენტრისა და ფონდის მიერ დაფინანსდება არაუმეტეს 3 მაგისტრანტისა და არაუმეტეს 3 დოქტორანტისა, რომლებსაც საშუალება ექნებათ ცენტრში სტაჟირების ფარგლებში განახორციელონ სამაგისტრო/სადოქტორო ნაშრომების მომზადებასთან დაკავშირებული კვლევები და ასევე, ითანამშრომლონ იულიხისა და გერმანიის სხვა სამეცნიერო ცენტრების თუ უნივერსიტეტების მეცნიერებთან შემდეგ სამეცნიერო სფეროებში:
ა) ელექტრონული რეგისტრაცია – 2019 წლის 2 სექტემბრიდან - 15 ოქტომბრის 16:00 საათამდე, ელექტრონულ ფოსტაზე: juelich@rustaveli.org.ge

Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Forschungszentrum - Jülich announce “Joint Research and Education Programme for Master and PhD Students”.
Only individual project proposals will be accepted.
Participation is open only for Master and PhD students under 30 and who have active status of student at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, Georgian Technical University, Ilia State University, Agrarian University of Georgia and other Georgian universities (in coordination with center).
Joint call will fund maximum 3 PhD and 3 Master students, in frames of which they will be able to conduct research linked to their thesis field, at Jülich research centers and have scientific cooperation with researchers and scientists from research centers and universities, in several fields:
Grant funding will be divided equally between parties. 50% of funding will be covered by SRNSFG and 50% will be covered by Forschungszentrum - Jülich.
First stage: Online registration on juelich@rustaveli.org.ge from September 2, 2019 to October 15, 2019, 16:00 on E-mail;