ფონდი აცხადებს 2017 წლის მოსწავლე გამომგონებელთა და მკვლევართა კონკურსს „ლეონარდო და ვინჩი“
მოსწავლე გამომგონებელთა და მკვლევართა   კონკურსის „ლეონარდო და ვინჩი“-ს  მიზანია ზოგადსაგანმანათლებო დაწესებულებებში მიმდინარე რეფორმების ხელშეწყობა; სასწავლო პროცესის სტიმულირება-სრულყოფა, სწავლისადმი ინტერესის გაღვივება; ინოვაციებისა და ტექნიკის მიმართ მოსწავლეთა ინტერესის გაღვივება; შემოქმედებითი აზროვნებისა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარება.
კონკურსი ჩატარდება ორ  ეტაპად:
კონკურსის პირველ ეტაპზე, საგანაცხადო ფორმა და  კვლევის გეგმა/პირველადი იდეა (ატვირთული PDF ფაილის სახით) (დასკანირებული ხელმოწერებით) კონკურსის მონაწილემ უნდა გამოაგზავნოს შემდეგ ელ. ფოსტის მისამართზე:   leo@rustaveli.org.ge.
საკონკურსო კომისია  წარდგენილ საგანაცხადო ფორმას და  კვლევის გეგმას/პირველად იდეას განიხილავს პირველი ეტაპის შეფასების კრიტერიუმების მიხედვით)და განსაზღვრავს კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასულ პროექტებს.
კონკურსის მეორე ეტაპზე,განაცხადი კონკურსში მონაწილეობის შესახებ,  პროექტის აღწერილობისა და საილუსტრაციო მაკეტის/მოდელის ან/და ნახაზის შემცველი ელექტრონული ფაილები (ფოტოები).(დასაშვებია ნახაზების დასკანერებული ვარიანტის ატვირთვა); ხელმძღვანელის და შესაბამისი დარგის მეცნიერის ან ზედამხედველის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) პროფესიული ბიოგრაფიები (ატვირთული PDF ფაილის სახით)   კონკურსის მონაწილემ უნდა გამოაგზავნოს  ელ. ფოსტის მისამართზე:   leo@rustaveli.org.ge.
• 10/04/2017 16:00 სთ კონკურსის პირველ ეტაპზე, საგანაცხადო ფორმისა და კვლევის გეგმა/პირველდი იდეის  გამოგზავნის ბოლო ვადა;
• 18/04/2017 16:00 სთ - საგანაცხადო  ფორმის  კანცელარიაში შემოტანის ბოლო ვადა;
• 12/05/2017 - პერველი ეტაპის შედეგების გამოცხადება;
• 04/10/2017 16:00 სთ - კონკურსის მეორე ეტაპზე, განაცხადის კონკურსში მონაწილეობის შესახებ, პროექტის აღწერილობის, ხელმძღვანელის და შესაბამისი დარგის მეცნიერის ან ზედამხედველის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) პროფესიული ბიოგრაფიები  და საილუსტრაციო მაკეტის/მოდელის/ნახაზის შემცველი ელექტრონული ფაილების გამოგზავნის ბოლო ვადა;
• 10/10/2017 16:00 სთ განაცხადი კონკურსში მონაწილეობის შესახებ  და საილუსტრაციო ნახაზი/მოდელი/მაკეტი რაიონულ რესურს ცენტრში, ან ფონდის კანცელარიაში რეგისტრაციის ბოლო ვადა;

Call for “Leonardo Da Vinci” 2017
Program for high school students “Leonardo da Vinci” aims to support ongoing reforms at general educational institutions; to stimulate and improve learning process and raise pupils’ interest towards learning; to raise interest towards innovation and technology; to develop creative thinking and practical skills.
Call is open to any person who are VII-XII graders at the general educational institutions (public and private schools).
The Call will be conducted in two stages:
At the first stage of the Call, a participant shall submit an application form and a research plan / primary idea (uploaded PDF file) (with scanned signatures) to the following email address: leo@rustaveli.org.ge.
Project evaluation committee will review submitted application form and research plan / primary idea in accordance with the first stage evaluation criteria, and determine short-listed projects that moved to the second stage.
At the second stage, an applicant will submit a statement for participation in the Call, electronic files containing project description and illustrative layout / model / or drawings (photos), (scanned versions of drawings are allowed to upload); professional biographies of the project manager and the relevant field scientist or supervisor (if any) (uploaded PDF file) to the following email address: leo@rustaveli.org.ge.
• 10/04/2017 16:00 - deadline for the first stage application form and the research plan / primary idea submission;
• 18/04/2017 16:00 - deadline for the application submission at the Foundation Office;
• 12/05/2017 - Announcement of the first stage Call results;
• 04/10/2017 16:00 - deadline for the second stage, submission of the statement of participation in the Call, electronic files containing project description and illustrative layout / model / or drawings; professional biographies of the project manager and the relevant field scientist or supervisor (if any);
• 10/10/2017 16:00 - deadline for the registration of the statement of participation and the illustration / model at the Regional Resource Center or the Foundation Office;