2017-2018 წლის ათასწლეულის ინოვაციის კონკურსის გამოცხადება
2017 წლის 1დეკემბერს ფაბრიკის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა ათასწლეულის გამოწვევის  ფონდის- საქართველოს ათასწლეულის 2017-18 წლის კონკურსის გამოცხადება.
ათასწლეულის ინოვაციის კონკურსის მიზანია საშუალო საფეხურის სკოლის მოსწავლეების ინტერესის და მოტივაციის ამაღლება საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების, ტექნოლოგიებისა და ინჟინერიის მიმართ.
2016-2017 წლის ფინალისტების ინოვაციური პროექტების გამოფენის შემდეგ, შეხვედრაზე მისასალმებელი სიტყვებით გამოვიდნენ: აშშ-ის სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში ბატონი იან კელი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ბატონი მიხეილ ჩხენკელი, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი- საქართველოს აღმასრულებელი დირექტორი ქალბატონი მაგდა მაღრაძე, საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტოს თავჯდომარე ბატონი გიორგი ზვიადაძე.

Announcement of the 2017 Millennium Innovation calls
On December 1st, 2017, the announcement of the calls under the Millennium Challenge Georgia 2017-2018 was held at the Fabrika conference hall.
The Millennium Innovation calls aim to increase the interest and motivation of secondary school students towards national sciences, technologies and engineering.
After the exhibition of the innovative projects by the finalists of 2016-2017, the welcome addresses were delivered by Ambassador of the United States to Georgia, His Excellency Ian Kelly, Minister of Education and Science of Georgia, Dr. Mikheil Chkhenkeli, the Executive Director of the Millenium Challenge Fund, Ms. Magda Reddit, Chairman of Georgia’s Innovation and Technology Agency, Mr. George Zviadadze.