ფონდი აანონსებს დოქტორანტურის საგანამანათლებლო პროგრამების განვითარების საგრანტო კონკურსს
სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამების განვითარების საგრანტო კონკურსი გამოცხადდება 2017 წლის მარტის პირველ დეკადაში. დაფინანსების წესის გასაცნობად იხილეთ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2014 წლის 30 სექტემბრის ბრძანება N 128/ნ.
კონკურსის მიზანია: უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში არსებული ინტელექტუალური პოტენციალის მიზნობრივი გამოყენება და ახალგაზრდა მეცნიერთა სამეცნიერო კვლევისათვის სათანადო პირობების შექმნა; წარმატებული, ნიჭიერი ახალგაზრდა მკვლევარების გამოვლენა, მათი სადოქტორო კვლევების თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტებთან შესაბამისობაში განხორციელების ხელშეწყობით საქართველოში სამეცნიერო კვლევების ხარისხის ზრდა და ახალგაზრდა მეცნიერთა საერთაშორისო სამეცნიერო საზოგადოებაში ინტეგრირება;  საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების დოქტორანტურის საგანმანათლებლო პროგრამებში სამეცნიერო-კვლევითი კომპონენტის გაუმჯობესება, სადოქტორო პროგრამების საერთაშორისო სტანდარტებთან დაახლოება და  უმაღლესი განათლების ხარისხის ამაღლება.
კონკურსში პროექტების წარდგენა შესაძლებელია შემდეგ სამეცნიერო მიმართულებებში:
კონკურსის ფარგლებში გაიცემა მხოლოდ ინდივიდუალური სასწავლო-კვლევითი გრანტები.
კონკურსში მონაწილეობის მიღების უფლება არ აქვს დოქტორანტს, რომელიც არის ამავე საგრანტო კონკურსის 2014 და 2016 წლებში გამარჯვებული პირი.
კონკურსის გამოცხადებისას გამოქვეყნდება: კონკურსის პირობები, კონკურსზე წარმოსადგენი დოკუმენტები, კონკურსის განრიგი და რეგისტრაციის პროცედურები.

Call for PhD scholarships 2017 (will be announced later in March)
Call for PhD scholarships 2017 will be announced on the first decade of March 2017 (See 128/N Decree of the Minister of Education and Science of Georgia, September 30, 2014).
The main goal of the program is developing intellectual potential of the country and preparing high qualified science staff.  Sub-goals of the program are: targeted use of intellectual potential existing in the universities, creating relevant conditions for the research, collaboration between PhD students and higher education institutions abroad. Objective of the project is identifying successful, talented, young researchers and contributing towards bringing his/her doctoral research project to international standards. This program will contribute to young researchers’ integration in international projects and increase Georgia’s scientific research quality.
Call for PhD scholarships 2017 will be open to the following fields of science:
• Engineering and Technology;
• Medical and health Sciences;
• Agricultural Sciences;
• Humanities;
Program participation will be announced through open Call.
SRNSF will fund individual grant proposals only.
Eligibility: Georgian citizen PhD students of Higher Educational Institutions, enrolled in PhD programs in accordance with Georgian legislation.
2014 and 2016 Call winner PhD students are not eligible to participate in the program.
On the website of SRNSF will be published: Call terms, project proposal submission documentations, Call administration schedule and proposal registration procedures.