IncoNet EaP ფარგლებში ჩატარებული ღონისძიებების შესახებ საანგარიშო შეხვედრა
მიმდინარე წლის 13 მაისს, 15:00 საათზე შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საკონფერენციო დარბაზში  გაიმართება ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ის საქართველოს ეროვნული საკონტაქტო პირების მოხსენება, რომელიც დაეთმობა პროექტის „აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების განვითარების სფეროში“ (IncoNet EaP) ფარგლებში ჩატარებულ ღონისძიებებს.
IncoNet EaP დაფინანსებულია ევროკავშირის კვლევისა და ტექნოლოგიური განვითარების მე-7 ჩარჩო პროგრამის (FP7) ფარგლებში.  პროექტის ფარგლებში სამ ეროვნულ საკონტაქტო პირს (სამი საზოგადოებრივი გამოწვევის მიხედვით) შესაძლებლობა მიეცათ დასწრებოდნენ ე.წ. Twinning ღონისძებებს და გაეზიარებინათ ევროპელი კოლეგების გამოცდილება.
საქართველოდან აღნიშნულ ღონისძიებაზე იმყოფებოდნენ ნატალია შათირიშვილი (ენერგეტიკის მიმართულებით საქართველოს ეროვნული საკონტაქტო პირი);  მაია ოკუჯავა (ჯანდაცვის მიმართულებით საქართველოს ეროვნული საკონტაქტო პირი) და ნინო ჯანელიძე (კლიმატის ცვლილების მიმართულებით ეროვნული საკონტაქტო პირის მიერ დასახელებული კანდიდატი).
მიმდინარე წლის 13 მაისს, 15:00 საათზე  დაგეგმილ ღონისძიებაზე მომხსენებლები  დამსწრე საზოგადოებას გაუზიარებენ შეძენილ გამოცდილებას და მიაწვდიან საჭირო ინფორმაციას „ჰორიზონტი 2020“-ის აქტივობების შესახებ შესაბამისი სამეცნიერო მიმართულებების მიხედვით.

Reporting Meeting on IncoNet EaP Events
On May 13, 2016, 15:00 at Shota Rustaveli National Science Foundation conference halla  presentation of Georgia National Contact Points of EU Research and Innovation Framework Programme ‘Horizon 2020’ will be held. Presentation will be about the events held in the framework of International Cooperation Network for Eastern Partnership Countries in the science and technologies development field (IncoNet EaP).
IncoNet EaP is funded by European Union Research and Technological development program (FP7). In the framework of the project, three National Contact Points from Georgia had an opportunity to participate in the Twinning Events and share experience of their European colleagues.
Participants from Georgia in the above-mentioned events were Natalia Shatirishvili (NCP in the field of energy); Maia Okujava (NCP in the field of health) and Nino Janelidze (candidate presented by NCP in the field of Climate Change).
On May 13, the three speakers will share their experience and provide information about ‘Horizon 2020’ activities according to relevant scientific fields.