ოქსფორდის უნივერსიტეტისა და ფონდის “საქართველოს შემსწავლელი მეცნიერებების” ერთობლივ საერთაშორისო კონფერენცია
2018 წლის 16 ივლისს, საქართველოს პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთეკაში, გაიმართება ოქსფორდის უნივერსიტეტისა და ფონდის “საქართველოს შემსწავლელი მეცნიერებების” ერთობლივ საერთაშორისო კონფერენცია.
საერთაშორისო კონფერენცია მიზნად ისახავს ფონდისა და ოქსფორდის უნივერსიტეტის ერთობლივი კვლევითი პროგრამის მიღწევებისა და სამომავლო განვითარების პერსპექტივების განხილვას. ასევე, საქართველოს შემსწავლელი ჰუმანიტარული და სოციალურ-პოლიტიკური მეცნიერებების მიმართულებით ფონდის სხვადასხვა სქემით დაფინანსებული კვლევების მნიშვნელოვანი შედეგების წარმოჩენას, საერთაშორისო და ადგილობრივ მკვლევართა შორის დიალოგის ხელშეწყობასა და თანამშრომლური ურთიერთობების გაღრმავებას.
კონფერენცია უმასპინძლებს  საქართველოს შემსწავლელი მეცნიერებების სფეროში მოღვაწე მკვლევრებს: ფონდისა და ოქსფორდის უნივერსიტეტის ერთობლივი პროგრამის აპლიკანტებსა და გრანტიორებს, ფონდის მიერ ადმინისტრირებული სხვა კონკურსების წარმატებულ მონაწილეებსა და საქართველოს შემსწავლელი მეცნიერებებით დაინტერესებულ პირებს.

Joint International Conference on Georgian Studies Programme of the University of Oxford and SRNSFG
On July 16, 2018 Joint International Conference on Georgian Studies Programme of University of Oxford and SRNSFG will be held at the National Parliamentary Library of Georgia.
The international conference aims to discuss and popularize achievements and future development perspectives of joint programme on Georgian Studies of SNRSFG and University of Oxford.
Also, the conference aims to disseminate research findings and results of Humanities and Social-political sciences programmes funded by SRNSFG and to establish and enhance cooperation between international and local scientists.
Conference will host researchers working in the field of Georgian Studies: Applicants and grant holders of the joint projects, also successful participants of other calls administered by SNRSFG and other stakeholders interested in Georgian Studies Programme.