საჯარო ლექცია ევროპული კვლევების საბჭოს (ERC) ფარგლებში არსებული დაფინანსების შესახებ
მიმდინარე წლის 26 თებერვალს, 15:00 საათზე,  შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით, ჩატარდება ევროპული კვლევების საბჭოს (ERC) ვიცე-პრეზიდენტის, პროფ. მარტ საარმას საჯარო ლექცია - დაფინანსების შესაძლებლობები ევროპის კვლევების საბჭოს (ERC) ფარგლებში: მოწინავე მეცნიერთა მხარდაჭერა ევროპის მასშტაბით(ERC Funding Opportunities: Supporting excellent researchers all over Europe).
შეხვედრაზე დასწრების მსურველებმა გთხოვთ, გაიაროთ წინასწარი რეგისტრაცია ელ-ფოსტის შემდეგ მისამართზე: ERC.NCP@rustaveli.org.ge
რეგისტრაციის დროს, გთხოვთ გამოაგზავნოთ შემდეგი ინფორმაცია:
-         სახელი, გვარი;
-         სამეცნიერო ხარისხი (მაგ. ფიზიკის მეცნიერებათა/ ბიოლოგიის დოქტორი)
-         ორგანიზაცია (უნივერსიტეტი, კვლევითი ინსტიტუტი/ცენტრი);
-         საკონტაქტო ინფორმაცია (ელ-ფოსტა, ტელ.)
პრეზენტაციის ჩატარების ადგილი: შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი
(მისამართი: ალექსიძის ქ. #1, თბილისი, 0193).
პრეზენტაციის ხანგრძლივობა: მოხსენება - 45 წუთი, დამატებით გათვალისწინებულია კითხვა-პასუხი. შეხვედრის სამუშაო ენაა ინგლისური.
პროფ. მარტ საარმას რეზიუმე იხილეთ ბმულზე.
ევროპული კვლევების საბჭოს (ERC) საგრანტო პროგრამების შესახებ ინფორმაციის მისაღებად შეგიძლიათ გაეცნოთ ანიმაციურ ვიდეორგოლს.

Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF) is pleased to announce that on February 26, 2016 at 15:00, the Vice-President of the European Research Council, Professor Mart Saarma will deliver a public lecture on: ,,ERC Funding Opportunities: Supporting excellent researchers all over Europe.”
Venue: Shota Rustaveli National Science Foundation (address: #1 Aleksidze street. Tbilisi, Georgia)
Format: the lecture will start at 15:00 and cover 45 minutes of presentation and a separate session for Q&A.
Those who would like to attend the meeting, please register through e-mail address: ERC.NCP@rustaveli.org.ge  by providing the following information:
• Name/Surname
• Scientific degree
• Organization they are affiliated with
• Contact information (email, telephone)
Professor Mart Saarma’s professional resume is available here. Also, please check animated video on ERC grants and funding opportunities. Additional information on the European Research Council (ERC) can be found on the organization’s official website.