Turkey in Horizon 2020-სა და TUBITAK-ის ერთობლივი ღონისძიება
შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას, რომ მიმდინარე წლის 26-27 ოქტომბერს, ბრიუსელში, ჩატარდება საერთაშორისო თანამშრომლობის გაღრმავებისადმი მიძღვნილი ღონისძიება, რომელსაც ორგანიზებას გაუწევენ პროექტი „თურქეთი ჰორიზონტ 2020-ში“ (Turkey in Horizon 2020) და თურქეთის მეცნიერული და ტექნოლოგიური კვლევითი საბჭო (Scientific and Technological Research Council of Turkey - TUBITAK). ღონისძიება მიმართული იქნება „ჰორიზონტ 2020“-ის ფარგლებში გამოცხადებული შემდეგი საგრანტო კონკურსებისკენ:
- „Smart, მდგრადი და მოქნილი ქალაქები“ და „ენერგეტიკულად ეფექტიანი შენობები“;
- „ცირკულარული ეკონომიკა“ (SPIRE, ნედლეული და წყალი);
- „მობილობა ზრდის ხელშეწყობისთვის“, „ავტომატიზებული საგზაო ტრანსპორტი“ და „ევროპის მწვანე ტრანსპორტის ინიციატივა“;
- „Smart ენერგოსისტემები და მომხმარებლები“.
ღონისძიებაზე შეიკრიბება ევროპისა და თურქეთის ქვეყნების 400-მდე მონაწილე, რომლებიც წარმოადგენენ როგორც კვლევით, ასევე ინდუსტრიულ საზოგადოებებსა და მუნიციპალიტეტებს. თქვენ მოგეცემათ უნიკალური შესაძლებლობა, დაუკავშირდეთ როგორც თურქსა და ევროპელ მონაწილეებს, ასევე, მაღალკვალიფიციურ, კვლევაზე ორიენტირებულ SME წარმომადგენლებს და შეიძინოთ ახალი პარტნიორები „ჰორიზონტ 2020“-ის მოახლოებულ კონკურსებში მონაწილეობის მისაღებად.
სემინარები:
ღონისძიების პარალელურად ჩატარდება 4 თემატური სემინარი, სადაც მონაწილეებს შეეძლებათ, მიიღონ ინფორმაცია სპეციფიური კონკურსების შესახებ და წარმოადგინონ საკუთარი იდეები.
საერთაშორისო კავშირები:
ღონისძიებაზე თავს მოიყრის 400 მონაწილეზე მეტი, თურქეთიდან და ევროპის ქვეყნებიდან, რაც ხელს შეუწყობს ახალი კავშირების დამყარებას, იდეების მიმოცვლასა და კონსორციუმის ფორმირებას.
ფინანსური მხარდაჭერა:
მონაწილეებს, რომლებიც რომელიმე სემინარზე წარადგენენ წინადადებას, აუნაზღაურდებათ სამგზავრო და საცხოვრებელი ხარჯები. დაფინანსების მოსაპოვებლად, გთხოვთ დროულად გაიაროთ რეგისტრაცია და წარმოადგინოთ თქვენი იდეა.
ანაზღაურების წესები:
ბრუსელში სამგზავრო და საცხოვრებელი ხარჯების ანაზღაურების შესაძლებლობა მიეცემათ საჯარო ან კერძო სექტორის (SME) შემდეგ წარმომადგენლებს: მკვლევარებს, აკადემიკოსებს, პროფესიონალებს ინდუსტრიული სფეროებიდან ან პოლიტიკურ ექსპერტებს თურქეთიდან, ევროკავშირის წევრი ან ასოცირებული სახელმწიფოებიდან. დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, წარადგინოთ შინაარსობრივად გამართული „თანამშრომლობის პროფილი“ (Cooperation Profile), რომელშიც მითითებული იქნება თქვენი შეთავაზებები ღონისძიების ძირითად საკითხებთან დაკავშირებით და თქვენთვის სასურველი როლი (კოორდინატორი ან პარტნიორი). აღნიშნული პროფილი არის ღონისძიებაზე დასწრების საფუძველი.
ანაზღაურების მოთხოვნის შემთხვევაში (მგზავრობა, სასტუმრო), გთხოვთ, შეავსოთ მარტივი საპრეზენტაციო ფორმა „თანამშრომლობის პროფილი“-ს მიხედვით და ატვირთოთ არაუგვიანეს 10 ოქტომბრისა.
გაითვალისწინეთ, რომ ღონისძიების მიზანია ახალი კავშირების დამყარება „ჰორიზონტ 2020“-ის მოახლოებული კონკურსებისთვის. იმისათვის, რომ მოიპოვოთ თანხის ანაზღაურების უფლება, საჭიროა, წარადგინოთ მკაფიოდ გამოხატული წინადადება, რომელიც ერგება კონკურსების მიზანს და, ასევე, ასახული უნდა იყოს თქვენს „თანამშრომლობის პროფილში“. სრული ინფორმაცია დეტალებზე ხელმისაწვდომი იქნება ღონისძიების დაწყებამდე მოკლე დროში. შესაბამისად, ანაზღაურებას მიიღებენ მონაწილეები, რომლებიც ყველაზე უკეთ დააკმაყოფილებენ საბოლოო მოთხოვნებს.
- შეავსეთ თქვენი პროფილი მითითებულ ვებ-გვერდზე;
- გადმოტვირთეთ და შეავსეთ საპრეზენტაციო ფორმა;
- საპრეზენტაციო ფორმა გააგზავნეთ შემდეგ მისამართზე: cof2017@turkeyinH2020.eu;
- პრეზენტაციის განხილვის შემდეგ ელექტრონულად მიიღებთ ინფორმაციას ანაზღაურების მიღების შესახებ;
- ანაზღაურების მიღების შემთხვევაში გამოაგზავნეთ თქვენი ანგარიშფაქტურები. ინსტრუქციისთვის მიყევით CoF 2017 ანაზღაურების წესებს და CoF ანაზღაურების ფორმას.

An International Brokerage Event organized by “Turkey In Horizon 2020” project and TUBITAK
The Shota Rustaveli National Science Foundation disseminates information regarding "Cities of the Future 2017" brokerage event in Brussels. The event will target the following Horizon 2020 calls:
- “Smart, Sustainable and Resilient Cities” and “Energy Efficient Buildings”
- “Circular Economy (SPIRE, Raw Materials and Water)
- “Mobility for Growth,” “Automated Road Transport” and “The European Green Vehicles Initiative”
- “Smart Energy Systems and Consumers”
The brokerage event will bring together up to 400 participants from Europe and Turkey, coming from both research and industrial communities, and municipalities in the domains addressed. This will give you the unique opportunity to connect not only with Turkish and European participants but also with highly qualified research-performing SMEs. Hence, this event will be an excellent platform to expand your network and create new partnerships for the upcoming calls in Horizon 2020.
Workshops
During the event 4 parallel thematic workshops will be organised where participants will have the opportunity to learn more about specific calls and present their ideas.
Matchmaking
The event will bring together more than 400 participants from Europe and Turkey, allowing them to network, exchange proposal ideas and form consortia. Your Cooperation Profile is your business card, therefore spend some minutes to insert a high quality and meaningful profile. The better your profile the more meeting requests you will receive.
Financial Support
If you are a researcher, academic, industry professional or policy expert coming from either the public or private sector (including SMEs) from Turkey, an EU Member State or Associated Country, we may be able to reimburse you for your travel to Brussels and your accommodation. Check our Reimbursement Rules below.
Reimbursement Rules
If you are interested to get reimbursed (travel and hotel) you have to provide a meaningful Cooperation Profile indicating your proposal idea in the topic areas of the event and the role you want to play, coordinator or partner. This profile is the basis of our decision to accept your attendance at the event. You also have to complete a simple presentation template based on your “Cooperation Profile” and submit that to us before October 10.
Please note that the objective of the event is to establish new partnership for proposals in the upcoming H2020 calls. In order to be eligible for reimbursement you must outline a concrete proposal idea which fits with the overall aim of this call and this must of course be reflected in your Cooperation Profile. As full details of the Work Programme may only be available for a short time before the event, the final choice of presentation invitees will depend on those which are judged to have the closest ‘fit’ with the finalised topic list.
Please note that once you are approved for reimbursements you need to sent to us your invoices. You should follow the instructions on CoF 2017 Reimbursement Rules and use the CoF Reimbursement Form.