ვებინარი „ჰორიზონტი 2020“-ის 2018-2020 წლების სამუშაო პროგრამაზე „ნანოტექნოლოგიები, მასალები, ბიოტექნოლოგია, წარმოება და გადამუშავება“
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას „ჰორიზონტი 2020“-ის 2018-2020 წლების სამუშაო პროგრამის -„ნანოტექნოლოგიები, მასალები, ბიოტექნოლოგია, წარმოება და გადამუშავება“ -ფარგლებში დაგეგმილი ვებინარის შესახებ, რომელიც ჩატარდება 31 ოქტომბერს 14:00 სთ-ზე. აღნიშნულ სამუშაო პროგრამაში განსაკუთრებით აღსანიშნავია SPIRE- (Sustainable Process Industry through Resource and Energy Efficiency)-ის ფარგლებში დაგეგმილი კონკურსები.
ვებინარზე ევროკომისიის პროექტების ოფიცერი წარმოადგენს პრეზენტაციას დაფინანსების  პრიორიტეტების შესახებ და უპასუხებს თქვენს შეკითხვებს.
პროგრამა
• 14:00: ვებინარის გახსნა
• 14:00: 2018-2020-ის სამუშაო პროგრამის „ნანოტექნოლოგიები, მასალები ბიოტექნოლოგია, წარმოება და გადამუშავება“ პრეზენტაცია- პროექტის ოფიცერი; ინდუსტრიული ტექნოლოგიებისა და ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის დირექტორატები, ევროკომისია
• 14:40 კითხვა-პასუხი
• 15:00 დასასრული
ვებინარში მონაწილეობა უფასოა და რეგისტრაცია შესაძლებელია 27 ოქტომბრამდე.
აღნიშნული მიმართულების სამუშაო პროგრამის პირველადი ვერსია უკვე გამოქვეყნებულია, რომელსაც შეგიძლიათ გაეცნოთ და შეკითხვების არსებობის შემთხვევაში, 31 ოქტომბერს, ვებინარის მიმდინარეობისას პირდაპირ დაუსვათ შეკითხვები ევროკომისიის წარმომადგენლობას.

Webinar on Nanotechnologies, Advanced Materials, Biotechnology and Advanced Manufacturing and Processing (NMBP) in the new H2020 WP 2018-2020
NMP TeAm project invites you to participate in a Virtual Event for Clients focused on the next Work Programme (WP) 2018-2020, for the area of Nanotechnologies, Advanced Materials, Biotechnology and Advanced Manufacturing and Processing (NMBP).
The event is scheduled for the 31st of October at 14:00 (CET).
A project officer from the European Commission, will make a presentation about the next funding priorities and will be available to answer your questions.
Program
1. 14:00 Opening
2. 14:10 NMBP Work Programme 2018-2020 presentation – project officer, Industrial Technologies Directorate, DG Research & Innovation, European Commission
3. 14:40 Questions & Answers
4. 15:00 Closing
The participation is free of charge.
Nonetheless, the speaker will also be available to reply to any questions that may arise during the event.  On the day, just put it on the chat box of the system and the host will put it live to the project officer.
A draft version of the NMBP WP 2018-2020 is already published and we suggest you to read it and take the opportunity of this event to put any doubts or ask for additional information you may need directly to the European Commission.