ვებინარი ჰორიზონტი 2020-ის სამუშაო პროგრამაზე „უსაფრთხო, სუფთა და ეფექტური ენერგია“
„ჰორიზონტი 2020“-ის ახალი სამუშაო პროგრამა „უსაფრთხო, სუფთა და ეფექტური ენერგიის“ მიმართულებით უზრუნველყოფს პროექტის დაფინანსების ახალ შესაძლებლობლებს შავი ზღვის რეგიონის ქვეყნებისათვის.
ვებინარი გაიმართება ამა წლის 4 დეკემბერს ცენტრალური ევროპის დროით 10 საათზე, ხოლო საქართველოს დროით 13:00-ზე.
ვებინარის ხანგრძლივობა: დაახლოებით 60 წუთი (კითხვებისა და პასუხების ჩათვლით)
“Black Sea Horizon“-ში მონაწილე ქვეყნები: საქართველო, სომხეთი, მოლდოვა, რუსეთი, თურქეთი, უკრაინა, აზერბაიჯანი).
ვებინარში მონაწილეობისათვის, დარეგისტრირდით  ვებინარ ოთახი მეშვეობით.
ვებინარი ჩატარდება პოლონეთის ეროვნული საკონტაქტო პირების, კერძოდ Maria Śmietanka-ს ხელმძღვანელობით, რომელიც არის პოლონეთის ეროვნული ექსპერტი და საკონტაქტო პირი „უსაფრთხო, სუფთა და ეფექტური ენერგიის“ მიმართულებით.
ვებინარის აღწერილობა:
ვებინარი მიზნად ისახავს ჰორიზონტი 2020-ს „უსაფრთხო, სუფთა და ეფექტური ენერგიის“ ახალ კონკურსებზე და 2018-2020 წლების ახალ სამუშაო პროგრამებზე ინფორმაციის მოწოდებას. ასევე, ვებინარის მონაწილეები მიიღებენ ინფორმაციას იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა შევქმნათ წარმატებული კონსორციუმი ან გავხდეთ მისი წევრი.
Black Sea Horizon პროექტისადმი მიძღვნილ 15 ვებინარის სერიაში აღნიშნული ემინარი არის მეთორმეტე. სემინარი წარმოგიდგენთ ინფორმაციას ჰორიზონტი 2020-ის საუკეთესო პრაქტიკის შესახებ, კერძოდ, კონკრეტულ კონკურსებზე, რომლებიც რეგიონალური თანამშრომლობის პოტენციალით გამოირჩევიან. ვებინარების მიზანია ხელი შეუწყოს მკვლევართა აქტიურობას და გაზარდოს შავი ზღვის რეგიონის მონაწილეების რაოდენობა ჰორიზონტი 2020-ის ფარგლებში.  მიმდინარე სერიის ვებინარებში მონაწილეობა უფასოა და ღიაა ყველასათვის.

Secure, clean and efficient energy - how to find your topic and partners to join a successful proposal?
New Work Programme in Horizon 2020 for Secure, clean and efficient energy provides new opportunities for project funding therefore new opportunities for Black Sea Countries.
Save the date: 04 December 2017
Time: 10 am CET
Duration: approx. 60 minutes (including chat Q&A)
Location: online
Country: Black Sea Countries, including Armenia, Azerbaijan, Georgia, Moldova, Russia, Turkey, Ukraine
Join us here for the webinar: Webinar room
This webinar will be conducted by National Contact Points in Poland – Maria Śmietanka who is POlish national expert and contact point for Secure, clean and efficient energy.
DESCRIPTION:
This webinar will focus on new calls in Horizon 2020 "Secure, clean and efficient energy",new Work Programme for 2018-2020 and information how to build or how to join a succesful consortium.
It will be the twelveth of a series of 15 Black Sea Horizon project webinars providing information and good practices about Horizon 2020 in general and on specific calls launched thereunder in particular with potential for bi-regional cooperation. The goal of the webinars is to promote and enhance the participation of researchers from academia and industry from the Black Sea countries in Horizon 2020. The webinars in this series are free of charge and open to all.