ვებინარი - ჰორიზონტი ევროპის პროგრამის ფარგლებში ორგანიზაციებში გენდერული თანასწორობის გეგმის შესახებ
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას ევროკომისიის მიერდაგეგმილი ონლაინ ვებინარის შესახებ, რომელიც შეეხება ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა ,,ჰორიზონტი ევროპის“ ფარგლებში, მონაწილეობის მსურველ ორგანიზაციებში გენდერული თანასწორობის გეგმის არსებობას.
2021 – 2022 წლების ჰორიზონტი ევროპის სამუშაო პროგრამის მიხედვით, ჩარჩო პროგრამის კონკურსებში მონაწილეობისთვის, ამავე პროგრამის როგორც წევრი, ასევე ასოცირებულ სახელმწიფოების საჯარო ორგანიზაციებს, უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და კვლევით ინსტიტუციებისთვის სავალდებულო ხდება გენდერული თანასწორობის გეგმის ქონა.
ვებინარი გაიმართება მიმდინარე წლის 23 ივნისს, 14:30 – 16:00 (ბრიუსელის დროით). დამატებითი ინფორმაცისა და ღონისძიებაზე დასასწრებად, გთხოვთ, ეწვიოთ ევროკომისიის ოფიციალურ ვებგვერდს.

Webinar – Gender Equality Plans for organizations to participate in Horizon Europe
Shota Rustveli National Science Foundation of Georgia disseminates information about Online webinar, organized by the European Commission. The webinar concerns Gender Equality Plans for the organizations.
According to the  General Annexes to Horizon Europe 2021-2022 work programme, having a Gender Equality Plan (GEP) in place that meets a set of mandatory requirements becomes an eligibility criterion for all public bodies, higher education institutions and research organizations from Member States and Associated Countries wishing to participate in Horizon Europe.
The webinar will be held on June 23, 14:30 – 16:00 (Brussels time). Please visit EC website to attend the event and get an additional information.