Twinning პროექტის - “ინტერსექტორული თანამშრომლობის შესაძლებლობის მხარდაჭერა კვლევასა და ინდუსტრიას შორის” მმართველი კომიტეტის მორიგი შეხვედრა
2022 წლის 11 ივლისს პროექტის მართვის კომიტეტის მე-9 შეხვედრა გაიმართა. პროექტის ჯგუფმა პროექტის სხვადასხვა კომპონენტის შედეგები წარადგინა, ფონდის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის შესახებ შიდა სემინარის ჩათვლით.
დისკუსია ასევე შეეხო სამომავლო ნაბიჯებს, როგორიცაა განათლების სამინისტროს მიერ ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის დამტკიცება, მისი გამოქვეყნება და ძირითადი დაინტერესებული მხარეების წინაშე წარდგენა. ასევე, პროექტის ჯგუფმა წარადგინა შედეგები და უკუკავშირი სამეცნიერო პრიორიტეტების განსაზღვრის შესახებ სემინარების სერიის შესახებ 6 ძირითად დომენზე, რომლებსაც წარმატებით განხორციელდა Twinning-ის გუნდისა და ექსპერტების მიერ.
მმართველი კომიტეტის წევრებმა ასევე იმსჯელეს, რომ ფუნქციური და თემატური პრიორიტეტებს კვლავ აქვს ძალიან დიდი მნიშვნელობა. ამასთან, დაინტერესებული მხარეების მიერ წარმოდგენილი უკუკავშირი გათვალისწინებული იქნება პრიორიტეტების დოკუმენტის გაუმჯობესებისათვის მუშაობის პროცესში.
გარდა ამისა, შეხვედრის მონაწილეებმა იმსჯელეს ახალი გამოყენებითი კვლევის საგრანტო განაცხადის შემუშავების სამუშაო შეხვედრის შედეგების თაობაზე.
პროექტის მმართველი კომიტეტის წევრები შეთანხმდნენ Twinning-ის პროექტის წარმატებით დასრულებისათვის საჭირო შემდგომ ნაბიჯებზე.

Steering Committee Meeting of the Twinning Project - "Supporting inter-sectoral collaboration possibilities between research and industry”
The 9th Project Steering Committee Meeting was held, on the 11th of July, 2022. The project team presented the results of different components of the project, including the in-house workshop on the Internationalization Strategy of SRNSFG. The discussion also concerned the future steps such as the approval of the Internationalization Strategy by the MES, its publication, and presentation to the key stakeholders.
Also, the project team presented the results and feedback about the Research Priority Setting workshop series on 6 main domains that were successfully led by the Twinning team and experts. The deliberations for the future were agreed by the Steering Committee members that the functional and thematic priorities remain of great importance. Also, in line with the feedback from the stakeholders will be taken into consideration for the improvement of the main document on priorities. Additionally, the results of the workshop on the development of the new Applied Research grant call were discussed. The members of the project steering committee agreed on the next steps for the successful finalization of the Twinning project.