,,ჰორიზონტი ევროპა“ ოფისის ონლაინ გახსნა უკრაინაში
უკრაინის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მოწვევით შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა  თეიმურაზ დოჭვირმა მონაწილეობა მიიღო  ,,ჰორიზონტი ევროპა“ ოფისის  გახსნის საზეიმო ცერემონიაში.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ:  ინოვაციების, კვლევის, კულტურის, განათლებისა და ახალგაზრდობის ევროკომისარი ილიანა ივანოვა, ევროკავშირის ელჩი უკრაინაში  და უკრაინის ხელისუფლების მაღალი  წარმომადგენლები.
ილიანა ივანოვამ  მკაფიოდ გაუსვა ხაზი უკრაინაში კველევებისა და ინოვაციების განვითარებას,   ახალი შესაძლებლობების ხელმისაწვდომობასა და ევროკავშირთან ინტეგრაციის საკითხში  ,,ჰორიზონტი ევროპა“  ოფისის მნიშვნელოვან როლს.

Opening of "Horizon Europe" office in Ukraine
At the invitation of the National Science Foundation of Ukraine, the Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, Teimuraz Dochviri, participated in the online opening ceremony of the "Horizon Europe" office.
The event was attended by: Ilyana Ivanova, EU Commissioner for Innovation, Research, Culture, Education and Youth, EU Ambassador to Ukraine and high representatives of the Ukrainian authorities.
Ilyana Ivanova clearly emphasized and highlighted the important role of "Horizon Europe" office in the development of research and innovation in Ukraine, availability of new opportunities and integration with the European Union.