საქართველოს ეროვნული ნაკრების წარმატება ქიმიის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე
საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა წარმატებით იასპარეზა დუბაიში, არაბთა გაერთიანებულ საამიროებში გამართულ ქიმიის (IChO 2025) 57-ე საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადაზე.
ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა - ანანო აბულაძემ და არჩილ ზაბახიძემ, აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა-მათემატიკის ქალაქ თბილისის №42 საჯარო სკოლის მოსწავლე ილია დოკაძემ. ქიმიის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადისთვის საქართველოს ნაკრები გუნდების შერჩევა, მომზადება და მონაწილეობა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება.
გუნდის ლიდერია ელიზბარ ელიზბარაშვილი, თანალიდერი - ვახტანგ კურცხალია, ასისტენტი- თინათინ ბუთხუზი, დამხმარე პედაგოგი- სოფიკო ფაცაცია.

Success of the Georgian National Team at the International Chemistry Olympiad
The Georgian national team successfully competed at the 57th International Chemistry Olympiad (IChO 2025) held in Dubai, United Arab Emirates.
Bronze medals were awarded to students of Vladimir Komarov Tbilisi Physics-Mathematics Public School N199 - Anano Abuladze and Archil Zabakhidze, also, Ilia Dokadze, a student of Academician Ilia Vekua Tbilisi Physics-Mathematics Public School N42.
The selection, preparation, and participation of Georgian national teams in the International Chemistry Olympiad are organized by the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia with the support of the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia.
The team leader is Elizbar Elizbarashvili, deputy leader - Vakhtang Kurtskhaliya, assistant - Tinatin Butkhuzi, and supporting teacher - Sopiko Fatsatsia.