28 ნოემბერს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში, გაიმართა საკონსულტაციო შეხვედრა 2019 წლის გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამის კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის.
გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამა წარმოადგენს საქართველოს ეროვნული ინოვაციური ეკოსისტემის პროექტის (Georgia National Innovation Ecosystem-GENIE) ნაწილს, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დაქვემდებარებაში არსებული სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი, საქართველოსა და განვითარების საერთაშორისო ბანკს (IBRD) შორის გაფორმებული 2016 წლის 28 მარტის სასესხო ხელშეკრულების  (სესხის ნომერი 8595-GE) თანახმად.

On November 28, In Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia Consultation meeting was held, for Applied Research State Grant Call 2019 applicants.
Applied Research Grant Programme represents part of the Georgia National Innovation Ecosystem (GENIE) which is implemented by the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia (SRNSFG)  based on March 28, 2016  Loan Agreement (loan number 8595-GE) between Georgia and International Bank for Reconstruction and Development (IBRD).
Call Coordinators provided detailed information about terms and conditions of the call and answered questions from attendees.