9 დეკემბერს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში, გაიმართა საკონსულტაციო შეხვედრა 2019 წლის გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამის კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის.
გამოყენებითი კვლევების საგრანტო პროგრამა წარმოადგენს საქართველოს ეროვნული ინოვაციური ეკოსისტემის პროექტის (Georgia National Innovation Ecosystem-GENIE) ნაწილს, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დაქვემდებარებაში არსებული სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი, საქართველოსა და განვითარების საერთაშორისო ბანკს (IBRD) შორის გაფორმებული 2016 წლის 28 მარტის სასესხო ხელშეკრულების  (სესხის ნომერი 8595-GE) თანახმად.

On December 9, In Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia consultation meeting was held, for Applied Research State Grant Call 2019 applicants.
The Applied Research Grant Programme is part of the Georgia National Innovation Ecosystem-GENIE project implemented by LEPL the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia under the aegis of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, based on Loan Agreement (loan number 8595-GE) between Georgia and International Bank for Development (IBRD) dated March 28, 2016.
Call coordinators provided detailed information about terms and conditions of the call and answered questions of the audience.