ვებინარების სერია - „ჰორიზონტი 2020“-ის პროექტის „Family Shares “ფარგლებში
მიმდინარე წლის 27 ოქტომბერს  შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის პროექტი „Caliper“-ის სამუშაო ჯგუფის წევრებმა მონაწილეობა მიიღეს ვებინარების  სერიის მესამე სესიაში,  თემაზე: „Families_Share: ტექნოლოგიების მიერ მართული ბავშვზე ზრუნვის ინოვაციური მეთოდები“. ვებინარები ორგანიზებულია „ჰორიზონტი 2020“-ის პროექტის Family Shares ფარგლებში, რომლის ძირითადი მიზანია სოციალური ქსელისა და საინფორმაციო პლატფორმის შექმნა, რაც დაეხმარება საზოგადოებას  ბავშვებზე ზრუნვასა და  ცხოვრების ბალანსის დაცვაში.
ვებინარის მესამე სესია ეხებოდა ევროპის ქალაქებში ადგილობრივი მუნიციპალიტეტებისა და სხვადასხვა ადმინისტრაციული სტრუქტურების მიერ  პროექტით გათვალისწინებული მიდგომების მხარდაჭერას და მის ეფექტურობას საზოგადოებრივი ყოფიერებისთვის. სესიაში წარმოდგენილი იყო პროექტის განმახორციელებელი პარტნიორებისა და მშობლების პრეზენტაციები Families_Share - ის ფარგლებში მიღებული გამოცდილების შესახებ. გარდა ამისა, სხდომაზე განიხილეს პროექტის გავლენის  ზოგადი შეფასება და ძირითადი რეკომენდაციები შესაბამისი პოლიტიკის და მიმართულების შესამუშავებლად.

Webinar series within the framework of "Horizon 2020" project "Family Shares"
On 27th of October Project Caliper Team members of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia participated in third session of webinars’ series „Families_Share: participatory, community driven and innovative childcare facilitated by technology, for cities and organizations “. Webinar is organized within the framework of H2020 project Family Shares the main goal of which is to create a social network and information platform that will help the society with childcare and maintain a balanced life.
The third session of the webinar was about supporting the project-based approaches by local municipalities and various administrative structures in European cities and its effectiveness for public life. The session included the presentations of project implementing partners and parents about their experiences with Families Share. In addition, during the session the assessment of overall impact of the project and policy recommendations were reviewed.