2016 წლის დოქტორანტურის საგანმანათლებლო პროგრამების გრანტით დაფინანსების კონკურსის შედეგები
დოქტორანტურის საგანმანათლებლო პროგრამების 2016 წლის საგრანტო კონკურსზე დარეგისტრირდა 231 საპროექტო განაცხადი. ფონდის გენერალური დირექტორის 2016 წლის 6 სექტემბრის N177 ბრძანებით კონკურსის პირობებთან შეუსაბამობის გამო კონკურსიდან მოიხსნა 61 განაცხადი. სამეცნიერო დარგობრივი პანელების მიერ შეფასების შემდგომ გამოვლინდა 76 გამარჯვებული პროექტი (იხ. ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანება).
გამარჯვებული პროექტების ავტორებს გთხოვთ, სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდის კანცელარიაში არაუგვიანეს 2016 წლის 23 სექტემბრის 18:00 საათისა წარმოადგინოთ ცნობა შესაბამის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან დოქტორანტურის აქტიური სტუდენტის სტატუსის შესახებ და განცხადება.

Results of the call for PhD scholarships 2016
Overall, 231 proposals were submitted for the call of 2016, out of which 61 proposals were cancelled due to theirincompliance with the call terms and conditions. Proposals were cancelled by N177 Decree of SRSNF Director General, dated September 6, 2016. The evaluation panels nominated 76 proposals for funding (Decree of SRNSF Director General).
Decree of SRNSF Director General on the winning project proposals
The winning project authors must submit a document from the specific higher educational institution proving the status of a PhD student, at the foundation office no later than September 23, 2016, 18:00.