2016 წლის სტაჟირების კონკურსის შედეგები
ახალგაზრდა მეცნიერთა უცხოეთში სამეცნიერო -კვლევითი სტაჟირებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების: 2016 წლის კონკურსში დარეგისტრირდა 55 საპროექტო განაცხადი.
კონკურსის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის გამო ტექნიკური ექსპერტიზის შედეგად კონკურსიდან მოიხსნა ერთი საგრანტო განაცხადი (პროექტის შიფრი IG/1/6/16 ).
2016 წლის 13 ივნისს სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში გაიმართა გენერალური დირექტორის 2016 წლის 01 ივნისის N106 ბრძანებით ,,ახალგაზრდა მეცნიერთა უცხოეთში სამეცნიერო-კვლევითი სტაჟირებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის ფარგლებში შემოსული საგრანტო განაცხადების, შეფასების მიზნით, შემფასებელი კომისიის შექმნისა და მისი საქმიანობის წესის განსაზღვრის შესახებ" დამოუკიდებელი ექსპერტებისაგან შექმნილი პროექტების შემფასებელი კომისიის სხდომა.
საკონკურსო კომისიამ შემოსული საპროექტო განაცხადები შეაფასა საქართველოს მთავრობის 2009 წლის 23 ივნისის N120 დადგენილებით დამტკიცებული დებულების N2 დანართით გათვალისწინებული შეფასების კრიტერიუმების შესაბისად და დასაფინანსებლად გამოავლინა 30 საგრანტო განაცხადი.

Call for Internship 2016 results
Overall, 55 proposals were submitted at the Call for Internship 2016 out of which 1 proposal was cancelled  due to its incompliance to the call terms and conditions. Proposals were cancelled as result of Technical Expertise (The code of the cancelled project: IG/1/6/16).
On June 13, 2016, at Shota Rustaveli National Science Foundation, was held meeting of project evaluation committee, appointed in accordance to N106 decree of SRNSF Director General dated June 1, 2016 “About appointment and terms and conditions of work of Project Evaluation Committee, under young scientists’ internship program 2016”.
Submitted proposals were evaluated in line with the criteria under the Georgian Government Resolution #120, dated June 23, 2009. Subsequently, 30 proposals were selected for funding.