2018 წლის სახელმწიფო სამეცნიერო საგრანტო კონკურსის – „მეცნიერება იწყება სკოლიდან – კვლევები მოსწავლეთა მონაწილეობით“ პირველი ეტაპის შედეგები
სსიპ  შოთა რუსთაველის საქართველოს  სამეცნიერო ფონდში 2018 წლის სახელმწიფო სამეცნიერო საგრანტო კონკურსში – „მეცნიერება იწყება სკოლიდან – კვლევები მოსწავლეთა მონაწილეობით   დარეგისტრირდა 41  საკონკურსო განაცხადი შემდეგ სამეცნიერო მიმართულებებში:
• მათემატიკა-2 საკონკურსო განაცხადი
• ინფორმატიკა 2 საკონკურსო განაცხადი
• ფიზიკა-3 საკონკურსო განაცხადი
• ქიმია-12 საკონკურსო განაცხადი
• სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებები-1 საკონკურსო განაცხადი
• დედამიწის შემსწავლელი მეცნიერებები-2 საკონკურსო განაცხადი
• ეკოლოგია-6 საკონკურსო განაცხადი
• ინჟინერია და ტექნოლოგიები-5 საკონკურსო განაცხადი
• აგრარული მეცნიერებანი-8 საკონკურსო განაცხადი
კონკურსის პირობებთან შეუსაბამობის გამო ტექნიკური ექსპერტიზის შედეგად ფონდის გენერალური დირექტორის 2018 წლის 07  მაისის N 52 ბრძანებით 2018 წლის სახელმწიფო სამეცნიერო საგრანტო კონკურსის ,,მეცნიერება იწყება სკოლიდან-კვლევები მოსწავლეთა მონაწილეობით“ ფარგლებში წარმოდგენილი საგრანტო  განაცხადების მოხსნის შესახებ“ კონკურსიდან მოიხსნა ოთხი   საკონკურსო  განაცხადი (პროექტის შიფრები:  SCR/ 23/7/2018 , SCR/ 26/ 9 /2018;  SCR/ 34/  4/2018 ;  SCR/ 40/ 7/2018).
2018 წლის სახელმწიფო სამეცნიერო  საგრანტო კონკურსის –  „მეცნიერება იწყება სკოლიდან –  კვლევები მოსწავლეთა მონაწილეობით“  მეორე ეტაპზე გადავიდა  15 პროექტი.
კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასვლისათვის აუცილებელი პირობა იყო პროექტის შეფასების პირველ ეტაპზე 25 მაქსიმალური ქულიდან 17 ან მეტი ქულის მიღება.
კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასული პროექტები
კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასული პროექტების ხელმძღვანელები, მაისის თვეში  პრეზენტაციებით წარდგებიან საკონკურსო კომისიის წინაშე.

First results of 2018 Call for Research projects of the grant call “Science begins from school-research projects with participation of the secondary school students“
First results of the 2018 Grant call for “Science begins from school-research projects with participation of the secondary school students” of SRNSFG is available. 41 proposals were submitted from the following scientific directions:
• Mathematics - 2 proposals
• Informatics -2 proposals
• Physics - 3 proposals
• Chemistry -12 proposals
• Life sciences-1 proposal
• Earth sciences -2 proposals
• Ecology-6 proposals
• Engineering and technology-5 proposals
• Agricultural sciences-8 proposals
Due to incompliance to the Call terms and conditions, 4 proposals (SCR/ 23/7/2018, SCR/ 26/ 9 /2018;  SCR/ 34/  4/2018 ;  SCR/ 40/ 7/2018) have been rejected by the technical expertise decree # 52 of the Director General of SRNSFG. Relevant regulatory documents are available in Georgian.
15 proposals which meet technical regulations as well as call terms and conditions, were selected for the second phase of selection process
The threshold for proposed projects - 17 points out of 25.
Selected projects for the second round.
The Principal Investigators of the project proposals, selected in the first stage will have to present their projects in May.