2019 წლის საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიების შემსწავლელი სამეცნიერო კვლევითი პროექტების ხელშეწყობისა და საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებების საგრანტო კონკურსის შედეგები
კონკურსის ფარგლებში დარეგისტრირდა 44 საპროექტო  განაცხადი, მათგან 1 პროექტი მოიხსნა ტექნიკური ექსპერტიზის ეტაპზე. კონკურსში მონაწილე პროექტები (სულ 43) შეფასდა კომისიის მიერ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 30 აგვისტოს  №179/ნ   ბრძანებით დადგენილი შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად.
გამარჯვებულები გამოვლინდა ფონდის გენერალური დირექტორის  3 დეკემბრის  №143 ბრძანების შესაბამისად დამტკიცებული საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიების შემსწავლელი სამეცნიერო კვლევითი პროექტების ხელშეწყობისა და საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებების საგრანტო კონკურსის დაფინანსების წესის მიხედვით. გამარჯვებულად გამოვლინდა 5 პროექტი.
იხილეთ: რანჟირებული სიები ლოტების მიხედვით და ფონდის გენერალური დირექტორის 2019 წლის 9 დეკემბრის N146 ბრძანება გამარჯვებული პროექტების დამტკიცების შესახებ.
კონკურსის მონაწილეებს პროექტების შეფასების გაცნობა შეეძლებათ 3 სამუშაო დღეში გრანტების მართვის ერთიან სისტემაში (GMUS).

Final Results of 2019 Grant Call for Promotion of Scientific Research Projects and International Scientific Events in Occupied Territories of Georgia
In the framework of the project 44 project proposals have been submitted, 1 out of which was removed during the technical expertise. Projects (43) were evaluated in accordance with the decree N 179 of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, on August 30, 2019.
Winners have been revealed in accordance with the funding rule defined in the Decree N 143 of Director General of Rustaveli Foundation on December 3, on Grant Call for Promotion of Scientific Research Projects and International Scientific Events in Occupied Territories of Georgia. 5 projects have been announced as winners.
Please, Find: Ranking Lists according to Lots and Decree N146 of Director general of Rustaveli Foundation of December 9, 2019, on approval of winning projects.
The participants will be able to get acquainted with project evaluations in the Global Grants Management System (GMUS) within 3 working days.