2026 წლის შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტის ერთობლივი კვლევითი სტაჟირების პროგრამის საგრანტო კონკურსის შედეგები
2025 წლის შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტის ერთობლივი კვლევითი სტაჟირების პროგრამის საგრანტო კონკურსზე დარეგისტრირდა 4 განაცხადი. კონკურსზე წარმოდგენილმა პროექტებმა გაიარა ტექნიკური ექსპერტიზა (კონკურსის მიზნებისათვის დადგენილ მოთხოვნებთან შესაბამისობა).
კონკურსში მონაწილე პროექტები შეფასდა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის 2019 წლის 12 დეკემბრის N 235/ნ ბრძანებით დამტკიცებული მე-15 მუხლით განსაზღვრული წესების შესაბამისად.
იხილეთ: ფონდის გენერალური დირექტორის 2026 წლის 01 ივლისის  N830556 ბრძანება გამარჯვებული პროექტების დამტკიცების შესახებ.
აპლიკანტებს საკუთარი პროექტების შეფასებების ნახვა შეეძლებათ 2026 წლის 3 ივლისიდან გრანტების მართვის ერთიან სისტემაში (GMUS).
გამარჯვებული პროექტების ავტორებმა გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებით განსაზღვრული დოკუმენტების ვადის დარღვევით წარმოდგენის შემთხვევაში გამარჯვებულ აპლიკანტებთან საგრანტო ხელშეკრულება არ გაფორმდება!

Results of the 2026 Joint Research Fellowship Grant Call of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and the French Institute of Georgia
A total of four proposals were submitted within the 2026 Joint Research Fellowship Grant Call of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and the French Institute of Georgia. All submitted proposals underwent a eligibility check to verify their compliance with the call requirements.
The eligible proposals were evaluated in accordance with the procedures set forth in Article 15 of the Rules approved by Order No. 235/N of 12 December 2019 of the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.
See: Order No. [N 830556] of 1 July 2026 of the Director General of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia approving the winning projects (available in Georgian).
Applicants will be able to access the evaluation reports for their proposals through the Grant Management Unified System (GMUS) starting from 3 July 2026.
Authors of the successful proposals are kindly requested to note that, should the documents specified in the Director General's Order be submitted after the prescribed deadline, the Foundation will not conclude a grant agreement with the successful applicant.