საქართველოს ეროვნული ნაკრების წარმატება  ინფორმატიკის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე
საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა წარმატებით იასპარეზა  ბოლივიაში    გამართულ   ინფორმატიკის  (IOI 2025)  37 -ე საერთაშორისო სასწავლო  ოლიმპიადაზე.
ბრინჯაოს  მედალი  მოიპოვა ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლის მოსწავლე საბა ფერაძემ, საპატიო სიგელები გადაეცათ  ამავე სკოლის მოსწავლეებს -  ვლადიმერ ფრანგიშვილსა და ნიკოლოზ მელიქიშვილს.
ინფორმატიკის  საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადისთვის  საქართველოს ნაკრები გუნდების შერჩევა, მომზადება და მონაწილეობა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით,  საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება.
გუნდის ლიდერია გიორგი მანდარია, თანალიდერი - ბაქარ გამეზარდაშვილი, ასისტენტი- გურამ ქოთოლაშვილი, დამხმარე პედაგოგი- ლუკა მოსიაშვილი.
2025 წლის საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადებზე საქართველოს ეროვნული ნაკრებმა გუნდებმა სულ  8 ბრინჯაოს მედალი და 6 საპატიო სიგელი მოიპოვეს.

Remarkable Success of the Georgian national team at the International Informatics Olympiad
The Georgian national team successfully competed at the 37th International Informatics  Olympiad (IOI 2025) held in Bolivia.
Bronze medals were awarded to student of Vladimir Komarov Tbilisi Physics-Mathematics Public School N199 – Saba Peradze, certificates  of honor were   awarded to students  from  the same  school – Vladimir Prangishvili and Nikoloz Melikishvili.
The selection, preparation, and participation of Georgian national teams in the International Informatics   Olympiad are organized by the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia with the support of the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia.
The leader of the team is Giorgi Mandaria, co-leader - Bakar Gamezardashvili, assistant – Guram Kotolashvili, and supporting teacher- Luka Mosiashvili. Georgian national team won 8 bronze medals and 6 certificates   of honor at the International Informatics Olympiad.