გამოცხადდა ფონდისა და იულიხის კვლევითი ცენტრის ერთობლივი კვლევით-საგანმანათლებლო პროგრამა მაგისტრანტებისა და დოქტორანტებისთვის
იულიხის ცენტრისა და ფონდის მიერ დაფინანსდება არაუმეტეს 3 მაგისტრანტისა და არაუმეტეს 3 დოქტორანტისა, რომლებსაც საშუალება ექნებათ ცენტრში სტაჟირების ფარგლებში განახორციელონ სამაგისტრო/სადოქტორო ნაშრომების მომზადებასთან დაკავშირებული კვლევები და ასევე, ითანამშრომლონ იულიხისა და გერმანიის სხვა სამეცნიერო ცენტრების თუ უნივერსიტეტების მეცნიერებთან შემდეგ შეთანხმებულ სფეროებში:
3) საბუნების-მეტყველო მეცნიერებები;
პროგრამაში მონაწილეობა და განაცხადის წარმოდგენა შეუძლიათ ფონდსა და ცენტრს შორის გაფორმებული 2015 წლის 16 ივნისის შეთანხმებით განსაზღვრული საქართველოს უნივერსიტეტების კონსორციუმის (ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი) ერთ-ერთი წევრის ან საქართველოს სხვა უნივერსიტეტის მხრიდან იულიხის კვლევით ცენტრთან ურთიერთშეთანხმებით წარდგენილ მაგისტრანტებსა და დოქტორანტებს.
ქართულ და ინგლისურ ენებზე მომზადებული საპროექტო განაცხადისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენა უნდა მოხდეს შემდეგნაირად:
მაგისტრანტებისთვის
- შევსებული და PDF ფორმატში გადაყვანილი დანართების 3, 4, 5 და სხვა მოთხოვნილი დასკანირებული დოკუმენტების (PDF ფორმატში) ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: juelich@rustaveli.org.ge გაგზავნა ა.წ. 17 აგვისტოს 17:00 სთ-ის ჩათვლით;
- ფონდის კანცელარიაში ელექტრონულად გამოგზავნილი ყველა დოკუმენტისა და ხელმოწერილი განცხადების (იხ. დანართი 7) ამობეჭდილი სახით ჩაბარება ა.წ. 19 აგვისტოს 17:00 სთ-ის ჩათვლით.
დოქტორანტებისთვის
- შევსებული და PDF ფორმატში გადაყვანილი დანართების 3, 4, 6 და სხვა მოთხოვნილი დასკანირებული დოკუმენტების (PDF ფორმატში) ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: juelich@rustaveli.org.ge გაგზავნა ა.წ. 14 ოქტომბრის 17.00 სთ-ის ჩათვლით;
- ფონდის კანცელარიაში ელექტრონულად გამოგზავნილი ყველა დოკუმენტისა და ხელმოწერილი განცხადების (იხ. დანართი 7) ამობეჭდილი სახით ჩაბარება ა.წ. 18 ოქტომბრის 17.00 სთ-ის ჩათვლით.

Georgia-Julich Joint Programme for Master and PhD Students, Jointly Funded by Shota Rustaveli National Science Foundation and Forschungszentrum Jülich
Purpose of the joint program is to enable Georgian students the access to the world-leading scientific research center Julich to experience and conduct frontier research in fundamental and applied sciences; assist Julich in recruiting the best and the brightest students from Georgian universities and prepare Master and PhD theses for further progress of Georgian science.
The Foundation and Julich will provide 3 Georgian Master and 3 PhD-students the opportunity to carry out a Master/PhD thesis related research at Julich during their internship, and to establish long-term cooperation with researchers at Julich as well as in German universities or non-university research institutions in the following agreed research fields:
1) Mathematics;
2) Information Technologies;
3) Natural Sciences;
4) Engineering Sciences;
5) Life Science and Health.
Application submission procedure:
By the agreement between the Foundation and Julich of June 16, 2015, Master and PhD students of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, Georgian Technical University, Ilia State University, Agricultural University of Georgia or any other Georgian university (by mutual consent of Julich and this university), the potential beneficiary of programme should submit to the Foundation electronic version of application and its hard copy, in English and in Georgian languages.
Master and PhD students should submit required documentation in English and in Georgian languages as follows:
Master Students:
1. Should submit electronic version (in scanned PDF format) of annexes 3, 4, 5 and other required documentation to the address: juelich@rustaveli.org.ge no later than August 17, 2016, at 17:00.
2. Should submit hard copies of project documentation including annex 7 to the Foundation office no later than August 19, 2016, at 17:00.
PhD Students:
1. Should submit electronic version (in scanned PDF format) of annexes 3, 4, 6 and other required documentation to the email address: juelich@rustaveli.org.ge  no later than October 14, 2016, at 17:00.
2. Should submit hard copies of project documentation including annex 7 to the Foundation office no later than October 18, 2016, at 17:00.