Twinning პროექტის - “ინტერსექტორული თანამშრომლობის შესაძლებლობის მხარდაჭერა კვლევასა და ინდუსტრიას შორის“ მმართველი კომიტეტის შეხვედრა
პროექტის მმართველი კომიტეტის მე-7 შეხვედრა,  გაიმართა 2021 წლის 20 დეკემბერს ონლაინ ფორმატში. საქართველოს მხარიდან შეხვედრას ესწრებოდნენ პროექტის ლიდერი, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი ჯაბა სამუშია, საქართველოს განათლების და მეცნიერების სამინისტროს და საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები. ევროკავშირის მხრიდან, ევროკავშირის წარმომადგენლობა საქართველოში, ტვინინგის გუნდი და ექსპერტები.
შეხვედრისას მონაწილეებმა პროექტის მიმდინარეობა და შემდგომი ნაბიჯები განიხილეს და  ხაზი გაუსვეს ტვინინგის პროექტის როლს ევროკავშირსა და საქართველოს შორის თანამშრომლობის კუთხით. შეხვედრაზე ასევე, აცნობეს პროექტის გაგრძელებასთან დაკავშირებით მიღებულ დადებით გადაწყვეტილებაზე.

Steering Committee Meeting of the Twinning Project - " Supporting inter-sectoral collaboration possibilities between research and industry”
The Project’s 7th Steering Committee Meeting was held on December 20, 2021, online. From the Georgian side, the meeting was attended by the project leader, Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, Jaba Samushia, and representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia and the Ministry of Foreign Affairs of Georgia. From the EU side, a representative from the EU Delegation to Georgia, the Twinning team and experts.
During the meeting, the participants discussed the progress of the project and the next steps and highlighted the role of the project in terms of cooperation between the EU and Georgia. The audience was also informed about the positive decision concerning the project extension.