გამოცხადდება რუსთაველის ფონდისა და მოლდოვას კვლევისა და განვითარების ეროვნული სააგენტოს ერთობლივი სამეცნიერო საგრანტო კონკურსი
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი (SRNSFG) და მოლდოვას კვლევისა და განვითარების ეროვნული სააგენტო (NARD) 2023 წლის 23 მაისს ხელმოწერილი ოქმის „მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“ საფუძველზე გამოაცხადებს საგრანტო კონკურსს ქართული და მოლდოვური კვლევითი ჯგუფების ერთობლივი სამეცნიერო ღონისძიების პროექტების მხარდაჭერის მიზნით.
კონკურსის მიზანია გააძლიეროს და განავითაროს სამეცნიერო და ტექნოლოგიური თანამშრომლობა საქართველოსა და მოლდოვას რესპუბლიკის კვლევით ორგანიზაციებს, უნივერსიტეტებსა და კვლევით ინსტიტუტებს შორის თანასწორობისა და ორმხრივი სარგებლიანობის საფუძველზე.
ქართული და მოლდოვური კვლევითი ჯგუფების მიერ შემუშავებული საპროექტო წინადადებები წარედგინება შესაფასებლად და დასამტკიცებლად ერთდროულად SRNSFG-სა და NARD-ს. პროექტები დამოუკიდებლად შეფასდება და დამტკიცდება ორივე მხარის მიერ საკუთარი წესებისა და რეგულაციების დაცვით.
კონკურსის დეტალები და ინფორმაცია ვადების შესახებ გამოქვეყნდება შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და მოლდოვას კვლევისა და განვითარების ეროვნული სააგენტოს ოფიციალურ ვებ-გვერდებზე.

There will be an announcement of the joint scientific grant Call of the Rustaveli Foundation and The National Agency for Research and Development of the Republic of Moldova
The Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia (SRNSFG) and the National Agency for Research and Development of the Republic of Moldova (NARD) will launch an international Call for the support of the joint scientific event project conducted by the Georgian and Moldovan research groups. The Call will be organized in accordance with the provisions of the Protocol on “Co-operation in Science and Technology” signed on 23 May, 2023.
The purpose of the Call is to strengthen and develop scientific and technological co-operation between research entities, universities and research institutes of Georgia and the Republic of Moldova on the basis of equality and mutual benefit.
Project proposals will be developed by Georgian and Moldovan research groups and will be submitted for evaluation and approval simultaneously to the SRNSFG and the NARD. The proposals will be independently evaluated and approved by each of the two Parties, following their own rules and regulations.
Details of the Call and the information on the deadlines will be published soon on the official websites of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and the National Agency for Research and Development.