გამოვლინდნენ 2019 წლის გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის გამარჯვებულები!
გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის III ეტაპზე გადავიდა 65 საპროექტო განაცხადი. საკონკურსო კომისიამ მოსმენილი პრეზენტაციები შეაფასა საქართველოს მთავრობის 2011 წლის 16 თებერვლის N85 დადგენილებით დამტკიცებული შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად. გამარჯვებულები გამოვლინდნენ ფონდის გენერალური დირექტორის 6 აგვისტოს N92 ბრძანებით დამტკიცებული „2019 წლის გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსში დარეგისტრირებული პროექტების საბოლოო ქულის დაანგარიშების და დაფინანსების წესის“ შესაბამისად. დასაფინანსებლად შეირჩა 4 პროექტი.
ფონდის გენერალური დირექტორის 2019 წლის 16 დეკემბრის N153   ბრძანება გამარჯვებული პროექტების დამტკიცების შესახებ
ერთიანი რანჟირებული სია
საკონკურსო კომისიის მიერ III ეტაპზე გაკეთებული შეფასებები აღნიშნული ეტაპის მონაწილეებს გაეგზავნებათ ელექტრონული ფოსტით.
ყურადღება !!!
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებით განსაზღვრული დოკუმენტების ვადის დარღვევით წარმოდგენის შემთხვევაში გამარჯვებულ აპლიკანტებთან საგრანტო ხელშეკრულება არ გაფორმდება!

Winners of the State Science Grants Call for Applied Research 2019 are announced!
65 applications have been submitted for the third stage of the state grant call for applied research. The Call Commission evaluated the presentations in accordance with the evaluation criteria approved by the Resolution # 85 of the Government of Georgia dated back in February 16, 2011. The winners were announced in accordance with the decree No. 92 of Foundation’s director general on August 6, “Final Score Calculation and Financing of Projects Registered in the State Science Grants call for Applied Research for 2019”. Four projects were selected for financing.
See the decree N153 of Director General of Rustaveli Foundation Dec.16 2019 on approval of winning projects.
Ranking lists
Evaluations made by the Call Commission on third stage will be sent by e-mail to the participants.
Attention!!!
Please note that in case of breach of the deadlines set by the decree of the Director General of the Foundation, the grant agreement will not be signed with the winning applicants!