“ჰორიზონტი 2020”-ის ეროვნული საკონტაქტო პირების ტრენინგი
მიმდინარე წლის 28 სექტემბერს, 2018 წლის “მეცნიერებისა და ინოვაციის ფესტივალის ფარგლებში“  09:30 – 16:30 საათზე, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით, ჩატარდა  ჰორიზონტი 2020-ის ეროვნული საკონტაქტო პირების ტრენინგი (Training for Horizon 2020 NCPs). ღონისძიება გაიმართა მულტილატერალური პროექტის „აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების მეცნიერების, ტექნოლოგიისა და ინოვაციის საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი-პლუსი (EaP Plus)“ ფარგლებში.
დამსწრე საზოგადოებამ მოისმინა ევროკომისიის კვლევისა და ინოვაციის დირექტორატის წარმომადგენლების, ავსტრიის კვლევის ხელშეწყობის სააგენტოს (FFG), EaP PLUS პროექტის კოორდინატორის  - CeRISS, საქართველოში ეროვნული საკონტაქტო პირების კოორდინატორის პრეზენტაციები.
ტრენინგში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოში ჰორიზონტი 2020-ის ეროვნულმა საკონტაქტო პირებმა და სხვადასხვა კვლევითი ინსტიტუციის, სახელმწიფო თუ კერძო უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა, რომლებიც წარმოადგენენ მნიშვნელოვან რგოლს ჰორიზონტი 2020-ის შესახებ ინფორმაციის გავრცელებისა და პოპულარიზაციის ხელშეწყობის მიზნით.
ტრენინგი წარიმართა ინტერაქტიულად, აქტიური დისკუსიისა და კითხვა-პასუხის რეჟიმში. დამატებითი ინფორმაციისათვის, შეგიძლიათ იხილოთ ღონისძიების დღის წესრიგი.
ფონდის მიერ ორგანიზებული ღონისძიებების შესახებ ინფორმაცია „მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალი 2018“-ის შესახებ იხილეთ ბმულზე.

Training for National Contact Points of "Horizon 2020"
On September 28, 2018, Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, hosted training for the Horizon 2020 – National  Contact Points as part of  "Science and Innovation Festival 2018". The event was held in frames of the multilateral project STI international cooperation network for Eastern Partnership countries – PLUS " EaP Plus ".
The Georgian NCPs  participated in the training conducted by the representatives of the European Commission, Research and Innovation Directorate, Austrian Research Promotion Agency -  (FFG), EaP PLUS Project Coordinator - CeRISS, Georgian Coordinator of the  National Contact Points etc.
The training was successfully attended by not only the H2020 National Contact Points but also by the representatives of various research institutions, state and private universities as the information multipliers in terms of promoting the Horizon 2020 activities at the country level.
The training was conducted in an interactive, active discussion with the Q & A format.
For more information, please find the  Agenda of the event.
Information about the other events and activities organized by the SRNSFG under the  "Science and Innovation Festival 2018" is available on the link.