ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი მსოფლიოს უნივერსიტეტების რეიტინგში
ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ საერთაშორისო სარეიტინგო სისტემაში მიღწეული წარმატების შესახებ. U.S. News & World Report-ის 2018 წლის მსოფლიოს საუკეთესო უნივერსიტეტების რანჟირებაში ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა 359-ე ადგილი დაიკავა.
რეიტინგის 2018 წლის ვერსიის კვლევებში მსოფლიოს 74 ქვეყნის 1250 საუკეთესო უნივერსიტეტია შესული. საქართველოს უნივერსიტეტებიდან რანჟირებაში მხოლოდ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი მოხვდა.
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ულოცავს ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ამ მნიშვნელოვან წარმატებას.

Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia disseminates information regarding the successful performance of the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in an international university ranking system. In the 2018 U.S News & World Report, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University has been ranked as 359th best university in the world.
Top 1250 universities from 74 countries are ranked in the 2018 U.S News & World Report. Ivane Javakhishvili Tbilisi State University is the sole Georgian research university that is included in the ranking.
Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia congratulates Ivane Javakhishvili Tbilisi State University on this significant achievement.