მე-4 საერთაშორისო მულტიდისციპლინური კონფერენცია რეოლოგიაში
23 აპრილს სასტუმრო Gallery Palace-ში საზეიმოდ გაიხსნა მე-4 საერთაშორისო მულტიდისციპლინური კონფერენცია რეოლოგიაში.
კონფერენცია იმართება რეოლოგიის საზოგადოების, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრის მიერ  ერთობლივად.
პროექტის წამყვანი ორგანიზაცია გახლავთ რეოლოგთა სოზოგადოება. რეოლოგთა ორგანიზაცია არის სამეცნიერო და სასწავლო ინსტიტუცია, რომლის შემადგენელი ნაწილებია: მულტიდისციპლინური მეცნიერებათა სკოლა; საბაზისო კვლევების ადაპტირების განყოფილება; ინფორმაციული ტექნოლოგიებისა და კლინიკური კვლევების განყოფილება; დიაგნოსტიკურ-ანალიტიკური ორგანიზაცია.
თანამონაწილე ორგანიზაცია არის ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრი.  ეს არის ყველაზე თანამედროვე სამეცნიერო ინსტიტუცია. ისტორიულად ბერიტაშვილის სახ. ფიზიოლოგიის ინსტიტუტი ასოცირდება მაღალ რეიტინგულ კვლევებთან, დიდ ინტელექტუალურ რესურსთან, ინოვაციურობასთან. კონფერენციის ორგანიზატორი გახლავთ ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრის რეოლოგიის და დიაგნოსტიკურ-ანალიტიკური სერვისების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.
კონფერენციის დამფინანსებელი ორგანიზაციაა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი, რომლის ხელშეწყობითა და დონორობით საქართველოში ფინანსდება ქართველი მეცნიერების მრავალი წამოწყება თუ პროექტი.
ასეთი კოლაბორაცია არის ძალიან მნიშვნელოვანი, რადგან მოხდა საჯარო სამართლის იურიდიულ და არასამეწარმოო იურიდიულ პირებს შორის თანამშრომლობა, რამაც გახადა შესაძლო ბიზნესსექტორის დაინტერესება.
კონფერენციას ესწრებოდნენ თანაორგანიზატორები უცხოეთიდან, რომელთა პრიორიტეტებია თანამედროვე რეოლოგიური კვლევები.
კონფერენცია წარმოდგენილი იყო: სესიური და პლენარული სხდომებით, ინტერაქტიული ლექციებით, ახალგაზრდა სპეციალისტებისათვის ადაპტირებული ტრენიგ-კურსით. კონფერენცია მიმდინარეობს 22.04.2018 - 26.04.2018.

4th International Multidiscipline Rheology Conference
The 4th International Multidiscipline Rheology Conference was formally opened on April 23, at the Gallery Palace.
Conference is jointly organized by Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Iv. Beritashvili Center of Experimental Biomedicine.
Rheology Society, which is the scientific and educational institution, is the major organization of the project and it consists of: Multidiscipline Science School; Department of Basic Research Adaptation; Department of Information Technologies and Clinical Researches; Analytical Organization.
Iv. Beritashvili Center of Experimental Biomedicine is a co-participating organization, which nowadays is the modest scientific organization in Georgia. Center of Experimental Biomedicine is associated with high-ranked research, huge intellectual property resource and innovative projects. Organizer of the event is the Head of Diagnostic-Analytical Department of Iv. Beritashvili Center of Experimental Biomedicine.
Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia funds conference, which is the major funding body of Science in Georgia.
The conference is important also in terms of the Collaboration opportunities between the Legal Entity of Public Law (LEPL) and Non-entrepreneurial Non-commercial Legal entities (NNLE) and it enables collaboration opportunities from the business sector as well.
Collaborators interested in rheology researches, from foreign countries also attended conference.
Event included sessions and plenary meetings, interactive lectures and trainings for young specialists. Conference lasts for 4 days, from May 22 – 26, 2018.