მემორანდუმი - ბულგარეთისა და შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდებს შორის
მიმდინარე წლის 21-24 მაისს საქართველოს ესტუმრა ბულგარეთის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის დელეგაცია, რომლის წევრებიც არიან ბულგარეთის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის აღმასრულებელი საბჭოს თავმჯდომარე - გეორგი ვაისილოვი, ბულგარეთის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის აღმასრულებელი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე - დიანა კოპევა; საქართველოში ბულგარეთის ელჩის მრჩეველი დანტჩო მიტჩევი.
დელეგაციის ვიზიტის მიზანია საქართველოსა და ბულგარეთს შორის მეცნიერული თანამშროლობის გაღრმავება, STI სექტორში დამატებით შესაძლებლობებზე დისკუსია და იდეების მიმოცვლა, ბულგარელ და ქართველ მეცნიერებს შორის თანამშრომლობის ხელშეწყობა და მეცნიერთა ქსელის ჩამოყალიბების წახალისება.
დღეს, 23 მაისს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა ბულგარეთის ეროვნული სამეცნიერო ფონდსა და შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდს შორის. შეხევედრას ბულგარეთის დელეგაციის გარდა ესწრებოდა საქართველოში ბულგარეთის რესპუბლიკის ელჩი დესისლავა ივანოვა.

Agreement was signed between Bulgaria and Shota Rustaveli National Science Foundation
On 21-24 May Georgia hosted Delegation from Bulgaria’s National Science Foundation. Guests were: Georgi Vasilov- Chairman of the executive council at Bulgari’s National Science Foundation; Diana Kopei Deputy Chairman of the executive council at Bulgari’s National Science Foundation; Dantcho Matchevi- adviser of the ambassador of Bulgari to Georgia.
Purpose of this visits are: a) Fostering scientific collaboration between Bulgari and Georgia; b) Exchanging ideas regarding STI sectors; c) Supporting joined work between Bulgarian and Georgian scientists; d) Creating scientific network
To day on 23 May Memorandum of collaboration were signed between Bulgari’s National Science foundation and Shota Rustaveli National Science Foundation.