მემორანდუმი გაფორმდა ფონდსა და მოლდოვას მეცნიერებათა აკადემიას შორის
21 აპრილს მემორანდუმი გაფორმდა შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდსა და მოლდოვას მეცნიერებათა აკადემიას შორის.  შეთანხმების მიზანია კვლევებისა და განვითარების მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავება საქართველოსა და მოლდოვას შორის. მხარეები ხელს შეუწყობენ და მხარს დაუჭერენ კვლევით მიმართულებებში მეცნიერებს შორის თანამშრომლობას თანასწორობისა და ორმხრივი სარგებლის გათვალისწინებით. საქართველოსა და მოლდოვას, როგორც ევროკავშირთან ასოცირებული ქვეყნების მიერ შეთანხმების ფარგლებში განხორციელებული პროექტი შესაძლებელია წარდგენილი იყოს ჰორიზონტი 2020-ის (ევროკავშირის ჩარჩო პროგრამა კვლევებისა და ინოვაციებისთვის) ფარგლებში, ასევე, სხვა კვლევითი პროგრამების ფარგლებში ევროპულ კვლევით სივრცეში ინტეგრაციის მიზნით.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, მანანა მიქაბერიძემ და მოლდოვას მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტმა, აკადემიკოსმა გეორგე დუკამ.

Memorandum of Understanding between SRNSF and the Academy of Sciences of Moldova
The purpose of the agreement is to further strengthen cooperation in research and development between Georgia and the Republic of Moldova. The Parties will promote and support cooperation between its researchers in research areas, on the basis of equality for mutual benefit. The projects undertaken under this Agreement may be targeted for further participation of Georgia and Moldova, as associated countries, in the European Union Framework Programme for Research and Innovation Horizon 2020 and other European programs and integration into European Research Area.
The Memorandum was signed on 21st of April, by the Acting General Director of Shota Rustaveli National Science Foundation, Manana Mikaberidze, and the President of the Academy of Sciences of Moldova, Academician Gheorghe Duca.